Kontrowersje, odkrycia, bohaterowie i łajdacy. Fascynujące opowieści na każdy dzień od najpopularniejszego magazynu o historii w Polsce

Konkurs: Wyścig katafalków i nie tylko

Tym razem do wygrania książka: Rudolf G. Pichoja, Historia władzy w Związku Radzieckim. 1945-1991, Wydawnictwo Naukowe PWN.

Tym razem do wygrania książka: Rudolf G. Pichoja, Historia władzy w Związku Radzieckim. 1945-1991, Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011.

Kto naprawdę rządził Związkiem Radzieckim? Dlaczego komunizm upadł? Czym był „wyścig katafalków”? Jak wielkie było ryzyko wybuchu wojny atomowej? Na wszystkie te pytania odpowiada książka, którą możecie wygrać w naszym nowym konkursie!

Jeśli chcecie otrzymać jeden z trzech ufundowanych przez Wydawnictwo Naukowe PWN egzemplarzy„Historii władzy w Związku Radzieckim”, prawidłowo odpowiedzcie na trzy pytania zamieszczone poniżej. Jak zawsze rozwiązania znajdziecie w opublikowanych przez nas artykułach:

  1. Jakie było zdanie Konstantina Czernienki na temat stopnia rozwoju socjalizmu w Związku Radzieckim w latach 80.?
  2. Do jakiego kraju Breżniew postanowił wysłać dodatkowe 30 tysięcy ton mięsa w 1981 roku?
  3. Jak miał na nazwisko wysoki funkcjonariusz radzieckiej nomenklatury, któremu zaraz po śmierci Stalina towarzysze zaczęli wypominać, że chce „skazać na zapomnienie” jego imię?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy we wtorek 29 listopada nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

Komentarze (6)

  1. asz Odpowiedz

    W bieżącym roku 29 listopada wypada we wtorek, więc termin nadsyłania odpowiedzi nie może upływać w niedzielę.
    życzliwy ;)
    pzdr

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.