Ciekawostki Historyczne

Kto naprawdę rządził Związkiem Radzieckim? Dlaczego komunizm upadł? Czym był "wyścig katafalków"? Jak wielkie było ryzyko wybuchu wojny atomowej? Na wszystkie te pytania odpowiada książka, którą możecie wygrać w naszym nowym konkursie!

Jeśli chcecie otrzymać jeden z trzech ufundowanych przez Wydawnictwo Naukowe PWN egzemplarzy„Historii władzy w Związku Radzieckim”, prawidłowo odpowiedzcie na trzy pytania zamieszczone poniżej. Jak zawsze rozwiązania znajdziecie w opublikowanych przez nas artykułach:

  1. Jakie było zdanie Konstantina Czernienki na temat stopnia rozwoju socjalizmu w Związku Radzieckim w latach 80.?
  2. Do jakiego kraju Breżniew postanowił wysłać dodatkowe 30 tysięcy ton mięsa w 1981 roku?
  3. Jak miał na nazwisko wysoki funkcjonariusz radzieckiej nomenklatury, któremu zaraz po śmierci Stalina towarzysze zaczęli wypominać, że chce „skazać na zapomnienie” jego imię?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy we wtorek 29 listopada nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

KOMENTARZE (6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

asz

W bieżącym roku 29 listopada wypada we wtorek, więc termin nadsyłania odpowiedzi nie może upływać w niedzielę.
życzliwy ;)
pzdr

Nasz publicysta | Kamil Janicki

No to przyjmijmy uczciwie, że termin upływa we wtorek :). Za błedy przepraszamy…. matematyka NIE jest naszą najmocniejszą stroną ;-).

historyk

kiedy wyniki?

Nasz publicysta | Aleksandra Zaprutko-Janicka

Wyniki jutro – w redakcji szleje grypa ;)

oczekujący

czy choć w poniedziałek będą wyniki?

Nasz publicysta | Aleksandra Zaprutko-Janicka

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.