Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Reklama: Ciekawe korzenie Europy

Przez ostatnie parę miesięcy mieliście okazję przeczytać na naszych łamach kilka różnych artykułów opartych na książkach z serii „Korzenie Europy” Wydawnictwa Naukowego PWN. Warto chyba napisać coś więcej o samym cyklu, jeśli tak bardzo zainteresowały Was teksty, które dzięki niemu powstały.

W lipcu wyjaśnialiśmy dlaczego Otton III szedł boso do Gniezna w 1000 roku. We wrześniu pisaliśmy o średniowiecznych kredytach, pożyczkach i hipotekach, a więc finansowych zmorach kojarzących się raczej z naszymi czasami, niż z XIV wiekiem. W październiku był jeszcze artykuł o średniowiecznym mieście kobiet, a także tekst o tym jak powstała Islandia. Dosłownie przed paroma dniami do tej grupki dołączył artykuł o szkołach i edukacji w czasach Karola Wielkiego.

Wszystkie te teksty przeczytaliście łącznie ponad 16 000 razy. Nie mielibyście takiej możliwości, gdyby nie pomysł PWN-u, by przybliżyć miłośnikom średniowiecza początki tej epoki, a zarazem początki Europy jako takiej.

"Korzenie Europy" w pełnej okazałości!

„Korzenie Europy” w pełnej okazałości!

„Korzenie Europy” to seria adresowana raczej do wyrobionego odbiorcy, który wie już co nieco o historii. Jeśli ze średniowieczem jesteście za pan brat, to aż wstyd nie znać tego cyklu. Zawiera on nie tylko pokaźną dawkę wiedzy, ale też – o czym zaświadczamy – całe multum ciekawostek.

Na przestrzeni ostatnich czterech lat ukazały się w nim książki m.in. o wczesnośredniowiecznej gospodarce i podróżach, narodzinach Niemiec, Francji i Anglii, średniowiecznych rytuałach czy w końcu o Wikingach. Łącznie już 11 różnych pozycji!

Szczerze polecamy. Sami też na pewno coś jeszcze napiszemy na ich podstawie.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.