Ciekawostki Historyczne

Jochen Böhler jako bodaj pierwszy niemiecki historyk postanowił poświęcić swoją karierę naukową badaniu historii kampanii wrześniowej - zarówno z polskiej, jak i przede wszystkim niemieckiej perspektywy. Z jego opiniami mieliście okazję się zapoznać w dwóch artykułach, które opublikowaliśmy w ostatnich dniach: "Zwykli Niemcy wcale nie chcieli wojny z Polską?" oraz "Największe zbrodnie niemieckie podczas kampanii wrześniowej". Oba oparliśmy między innymi na książkach Böhlera, w tym tej najnowszej: "Najazd 1939. Niemcy przeciw Polsce".

Artykuł powstał na podstawie:

Artykuł powstał na podstawie:

Jochen Böhler jako bodaj pierwszy niemiecki historyk postanowił poświęcić swoją karierę naukową badaniu historii kampanii wrześniowej – zarówno z polskiej, jak i przede wszystkim niemieckiej perspektywy. Z jego opiniami mieliście okazję się zapoznać w dwóch artykułach, które opublikowaliśmy w ostatnich dniach: „Zwykli Niemcy wcale nie chcieli wojny z Polską?” oraz „Największe zbrodnie niemieckie podczas kampanii wrześniowej”. Oba oparliśmy między innymi na książkach Böhlera, w tym tej najnowszej: „Najazd 1939. Niemcy przeciw Polsce”.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o niemieckim spojrzeniu na wojnę z Polską, możecie… sami zadać swoje pytania Böhlerowi. Już jutro o 14:00 odbędzie się wideoczat z autorem „Najazdu 1939” i „Zbrodni Wehrmachtu w Polsce”.

Serdecznie zapraszamy do udziału i przesyłania z wyprzedzeniem swoich pytań!

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

XIX wiek

Regulował trasy pociągów i pił piwo....

Pod koniec XIX wieku inteligentny pawian "Jack" pracował na kolei. Ustawiał tory, cieszył podróżujących i pomagał człowiekowi - niepełnosprawnemu Jamesowi.

21 października 2021 | Autorzy: Tomek Sowa

Pierwszy strajk w historii USA

Zainicjowali go... Polacy

20 października 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Zimna wojna

„Ja mam ich wszystkich w du**e”...

Wprowadzenie latem 1976 roku drastycznych podwyżek cen doprowadziło do fali brutalnie tłumionych protestów. To był początek końca Edwarda Gierka.

20 października 2021 | Autorzy: Piotr Gajdziński

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.