Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Konkurs: Zapomniane cesarstwo

Nagrodą jest książka: "Konstantynopol. Nowy Rzym: Miasto i ludzie w okresie wczesnobizantyńskim" pod redakcją M.J. Leszki i T. Wolińskiej (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011).

Nagrodą jest książka: „Konstantynopol. Nowy Rzym: Miasto i ludzie w okresie wczesnobizantyńskim” pod redakcją M.J. Leszki i T. Wolińskiej (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011).

Zostajemy w (około)średniowiecznych klimatach, ale przenosimy się kilkaset lat wstecz: do wciąż owianego tajemnicą i intrygującego Cesarstwa Bizantyjskiego. Wydawnictwo Naukowe PWN ufundowało dla naszych czytelników 3 egzemplarze najnowszej pracy łódzkich bizantynistów: „Konstantynopol. Nowy Rzym: Miasto i ludzie w okresie wczesnobizantyjskim”.

Aby wziąć udział w losowaniu nagród wystarczy odpowiedzieć na trzy krótkie pytania. Jak zwykle wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w artykułach, które publikowaliśmy na łamach „Ciekawostek historycznych”. Oto pytania:

  1. Dlaczego w Bizancjum mleko było przede wszystkim przysmakiem ludzi zamożnych?
  2. Jaka grecka polis jako pierwsza podporządkowała sobie Byzantion (Bizancjum) niedługo po bitwie pod Salaminą (480 p.n.e.)?
  3. Podczas jakiego spotkania dostojników kościelnych w V wieku rzekomo łamano palce uczestnikom, aby uniemożliwić im zapisywanie rzeczywistego przebiegu obrad?

Nagrody – trzy egzemplarze książki – zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy w niedzielę 7 sierpnia nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.