Ciekawostki Historyczne

Zostajemy w (około)średniowiecznych klimatach, ale przenosimy się kilkaset lat wstecz: do wciąż owianego tajemnicą i intrygującego Cesarstwa Bizantyjskiego. Wydawnictwo Naukowe PWN ufundowało dla naszych czytelników 3 egzemplarze najnowszej pracy łódzkich bizantynistów: "Konstantynopol. Nowy Rzym: Miasto i ludzie w okresie wczesnobizantyjskim".

Aby wziąć udział w losowaniu nagród wystarczy odpowiedzieć na trzy krótkie pytania. Jak zwykle wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w artykułach, które publikowaliśmy na łamach „Ciekawostek historycznych”. Oto pytania:

  1. Dlaczego w Bizancjum mleko było przede wszystkim przysmakiem ludzi zamożnych?
  2. Jaka grecka polis jako pierwsza podporządkowała sobie Byzantion (Bizancjum) niedługo po bitwie pod Salaminą (480 p.n.e.)?
  3. Podczas jakiego spotkania dostojników kościelnych w V wieku rzekomo łamano palce uczestnikom, aby uniemożliwić im zapisywanie rzeczywistego przebiegu obrad?

Nagrody – trzy egzemplarze książki – zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy w niedzielę 7 sierpnia nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.