Ciekawostki Historyczne

Była już historyczna "egzotyka", było już o dwudziestym wieku. Tym razem uruchamiamy wehikuł czasu i lądujemy w średniowieczu. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Naukowego PWN mamy dla was trzy egzemplarze najnowszej pracy Gerda Althoffa "Potęga rytuału. Symbolika władzy w średniowieczu".

Aby wziąć udział w losowaniu nagród wystarczy odpowiedzieć na trzy krótkie pytania. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w artykułach, które publikowaliśmy na łamach „Ciekawostek historycznych”. Oto pytania:

  1. Jaki przodek Ottona III, w świetle źródeł, ostentacyjnie chodził bez butów, by zażegnać spór polityczny?
  2. Którego polskiego władcę wczesnośredniowiecznego dziejopis z Saksonii nazywał fałszywym chrześcijaninem, mordercą i tyranem?
  3. Jak potraktowano przybyszy podczas uroczystości, którą księżna ruska Olga zorganizowała w celu uczczenia wizyty drewlańskich posłów i uświetnienia przewidywanych zaręczyn z ich wodzem?

Nagrody – trzy egzemplarze książki – zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy we wtorek 26 lipca nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Odpowiedzi możecie też wysłać przy użyciu formularza w dziale Kontakt. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

KOMENTARZE (9)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dorota

Mała literówka się wdarła w 3 pytaniu zamiast „uczczenie” powinno być uczczenia :)

Bardzo fajny konkurs i nagroda :)

Magdalena

Świetny konkurs :) i świetne nagrody, szkoda że tylko trzy ale może akurat się uda :)

Lidia

Kiedy można spodziewać się wyników konkursu ?

Kamil Janicki

Nasi najlepsi ludzie (a konkretnie ludź) właśnie nad tym pracują ;-)

Agnieszka

Ludziu, czekamy! ;-)

Gosia

Mam nadzieje, że w końcu mi się uda wygrać :D

Ania

ja też mam taką nadzieję ;-)

janek

sialalala

janek

a ja już wygrałem :D

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.