Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Konkurs: Średniowieczny teatr władzy

Tym razem w konkursie do wygrania książka Gerda Althoffa pt. "Potęga rytuału. Symbolika władzy w średniowieczu" (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011).

Tym razem w konkursie do wygrania książka Gerda Althoffa pt. "Potęga rytuału. Symbolika władzy w średniowieczu" (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011).

Była już historyczna „egzotyka”, było już o dwudziestym wieku. Tym razem uruchamiamy wehikuł czasu i lądujemy w średniowieczu. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Naukowego PWN mamy dla was trzy egzemplarze najnowszej pracy Gerda Althoffa „Potęga rytuału. Symbolika władzy w średniowieczu”.

Aby wziąć udział w losowaniu nagród wystarczy odpowiedzieć na trzy krótkie pytania. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w artykułach, które publikowaliśmy na łamach „Ciekawostek historycznych”. Oto pytania:

  1. Jaki przodek Ottona III, w świetle źródeł, ostentacyjnie chodził bez butów, by zażegnać spór polityczny?
  2. Którego polskiego władcę wczesnośredniowiecznego dziejopis z Saksonii nazywał fałszywym chrześcijaninem, mordercą i tyranem?
  3. Jak potraktowano przybyszy podczas uroczystości, którą księżna ruska Olga zorganizowała w celu uczczenia wizyty drewlańskich posłów i uświetnienia przewidywanych zaręczyn z ich wodzem?

Nagrody – trzy egzemplarze książki – zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy we wtorek 26 lipca nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Odpowiedzi możecie też wysłać przy użyciu formularza w dziale Kontakt. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

Komentarze (9)

  1. Dorota Odpowiedz

    Mała literówka się wdarła w 3 pytaniu zamiast „uczczenie” powinno być uczczenia :)

    Bardzo fajny konkurs i nagroda :)

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.