Ciekawostki Historyczne

Ukochany Przywódca żyje sobie hen, daleko, nie mając pojęcia o naszym istnieniu. Tymczasem my, obawiając się przecieku ze strony koreańskich służb bezpieczeństwa, musimy pierwsi opublikować rozwiązanie naszego dalekowschodniego konkursu. Panie i Panowie - "Historia po koreańsku" niniejszym rozstrzygnięta.

Oto koreańskie tajemnice państwowe, które przypadkowo odkryliśmy:

  1. Kto według północnokoreańskiej propagandy dowodził atakiem na USS Sherman w 1866 roku? Kim Dzong Un
  2. O co oskarżano kobiety z Korei Północnej, które decydowały się na małżeństwa z pracownikami organizacji humanitarnych z krajów demokracji ludowej? o „zdradę rasy”
  3. W jaki sposób nowy przywódca Korei Północnej – w świetle tamtejszej propagandy – wystraszył na śmierć Amerykanów na początku lat 90.? w marcu 1993 r. Kim Dzong Il postawił KRLD w stan gotowości bojowej

No dobrze, żarty na bok. Czas na jak najbardziej poważną listę zwycięzców. Nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN wędrują do:

  1. Jakuba Nowosada z Rzeszowa
  2. Michała Lutrzykowskiego
  3. Bartłomieja Bironta z Zamościa
  4. Katarzyny Kijek z Krakowa
  5. Justyny Bieńkowskiej z Olsztynka

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres.

Na koniec dobra wiadomość – już jutro rusza nasz kolejny konkurs.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.