Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Konkurs: Poezja dla historyków

Nagrodą jest antologia wierszy "Gułag polskich poetów", która ukazała się nakładem wydawnictwa Most na początku czerwca.

Nagrodą jest antologia wierszy "Gułag polskich poetów", która ukazała się nakładem wydawnictwa Most na początku czerwca.

Po dwóch XVII i XIX-wiecznych tygodniach wracamy do historii najnowszej. Tym razem mamy jednak dla Was bardzo nietypową książkę. Jest to mianowicie… tomik wierszy. Konkretnie zaś antologia polskiej poezji, która powstawała w łagrach i więzieniach Związku Radzieckiego podczas II wojny światowej. Więcej o publikacji dowiecie się z naszej zapowiedzi i specjalnego artykułu.

Aby wziąć udział w losowaniu nagród wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania. Jak zwykle wszystkie rozwiązania znajdziecie w artykułach „Ciekawostek historycznych”:

  1. O kim pewien polski poeta-zesłaniec z okresu II wojny światowej pisał, że został skazany przez Boga na bycie wodzem?
  2. O jakim wyczekiwanym dniu, w którego nadejście zesłańcy nie mogli wprost uwierzyć pisał w jednym ze swoich wierszy Zdzisław Broncel?
  3. W jaki sposób gaszono pożary na statkach należących do tak zwanej „floty Gułagu”, która transportowała zesłańców do łagrów między innymi na Kołymie?

Nagrody – łącznie pięć egzemplarzy „Gułagu polskich poetów” – rozlosujemy wśród wszystkich osób, które do północy w czwartek 23 czerwca przyślą poprawne odpowiedzi na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Odpowiedzi możecie też wysłać przy użyciu formularza w dziale Kontakt. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.