Ciekawostki Historyczne

Po dwóch XVII i XIX-wiecznych tygodniach wracamy do historii najnowszej. Tym razem mamy jednak dla Was bardzo nietypową książkę. Jest to mianowicie... tomik wierszy. Konkretnie zaś antologia polskiej poezji, która powstawała w łagrach i więzieniach Związku Radzieckiego podczas II wojny światowej. Więcej o publikacji dowiecie się z naszej zapowiedzi i specjalnego artykułu.

Aby wziąć udział w losowaniu nagród wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania. Jak zwykle wszystkie rozwiązania znajdziecie w artykułach „Ciekawostek historycznych”:

  1. O kim pewien polski poeta-zesłaniec z okresu II wojny światowej pisał, że został skazany przez Boga na bycie wodzem?
  2. O jakim wyczekiwanym dniu, w którego nadejście zesłańcy nie mogli wprost uwierzyć pisał w jednym ze swoich wierszy Zdzisław Broncel?
  3. W jaki sposób gaszono pożary na statkach należących do tak zwanej „floty Gułagu”, która transportowała zesłańców do łagrów między innymi na Kołymie?

Nagrody – łącznie pięć egzemplarzy „Gułagu polskich poetów” – rozlosujemy wśród wszystkich osób, które do północy w czwartek 23 czerwca przyślą poprawne odpowiedzi na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Odpowiedzi możecie też wysłać przy użyciu formularza w dziale Kontakt. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

KOMENTARZE (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wojtek

jeszcze rozwiązania nie ma?? :(

Nasz publicysta | Kamil Janicki

Będą dziś wieczorem. Też czasem odpoczywamy chwilę w weekend ;-).

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.