Ciekawostki Historyczne

Konkurs

Drogie Czytelniczki i Czytelnicy, z drobnym opóźnieniem ogłaszamy kolejny konkurs. Tym razem nie ma on jednego głównego sponsora – nagrody ufundowały wydawnictwa Bellona oraz Replika.

Są to trzy różne książki (po jednym egzemplarzu):

  1. Charles Whiting, Ostatnia bitwa na froncie zachodnim (Bellona)
  2. Victor Kamenir, Krwawy trójkąt. Zagłada Armii Czerwonej na Ukrainie 1941 (Bellona)
  3. Martin J. Bellinger, Flota Gułagu (Replika)
flota gułagu krwawy trójkąt ostatni bitwa na fronice zachodnim

Tematyka jest, jak widzicie, kompletnie inna niż ostatnio. Także zadanie będzie odmienne. Jak zapewne już dawno zaważyliście, na stronie głównej „Ciekawostek historycznych” znajduje się pole „Czy wiesz że”. Przy każdym wejściu na stronę wyświetla się w nim inne pytanie, wraz z linkiem do artykułu zawierającego odpowiedź. Zaniedbaliśmy je trochę w ostatnich miesiącach i w efekcie do wielu artykułów nie kierują żadne pytania. Tu właśnie wchodzicie Wy.

Zapraszamy do przysyłania propozycji pytań do pola „Czy wiesz że”. Oczywiście muszą one kierować do artykułów opublikowanych na „Ciekawostkach historycznych” (należy podać tytuł artykułu lub odnośnik do niego). Książkę otrzymają trzy osoby, które przyślą najciekawsze propozycje.

Odpowiedzi przyjmujemy do północy w niedzielę 17 kwietnia. Przesyłajcie je na adres ciekawostki [małpa] ciekawostkihistoryczne.pl lub przy użyciu formularza w dziale Kontakt. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Możecie też dopisać, która z trzech książek najbardziej by Was interesowała.

PS. Pamiętajcie, jedna propozycja na osobę! :)

KOMENTARZE (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

michu

Małe pytanko, kiedy zostanie rozwiązany konkursik?

Kamil Janicki

Jutro będą rozwiązania :).

Wyjechaliśmy na tydzień na święta, a tam piorun trafił antenę i skończyliśmy kompletnie bez internetu i bez telefonu, bo to na dodatek pogranicze polsko-ukraińskie ;-). Nie będę dodawać, że wracając GPS wyprowadził nad dosłownie w pole…..ale właśnie dojechaliśmy i jutro wszystkim się zajmiemy :).

Zobacz również

XIX wiek

Drewniane kolosy niczym duchy sunęły po...

Odnalezione w 2014 roku przez uczestników spływu kajakowego rzeką Wietługą szczątki okazały się fragmentami ogromnej bieliany – dawnego symbolu Wołgi.

20 stycznia 2022 | Autorzy: Piotr Dróżdż

XIX wiek

Niespełniona miłość, depresja oraz samobójcza śmierć?...

„Ania z Zielonego Wzgórza” jest znana na całym świecie. Mało kto wie, że pisanie było dla jej autorki ucieczką od depresji, która doprowadziła ją do...

19 stycznia 2022 | Autorzy: Anna Baron-Jaworska

Nowożytność

Sensacyjny donos: Leonardo da Vinci był...

W 1476 roku Leonardo da Vinci został oskarżony o homoseksualizm. Czy w sensacyjnym donosie tkwi ziarno prawdy? Kto miał być jego kochankiem?

18 stycznia 2022 | Autorzy: Christopher Macht

Dwudziestolecie międzywojenne

„Polowanie” na Erhardta. Jak Polacy zdobyli...

Był jedną z wizytówek powstania wielkopolskiego. Stanowił obok pociągów pancernych jedyną pancerną siłę Polaków. Ehrhardt M17 – pancernik z pułku Wilhelma.

17 stycznia 2022 | Autorzy: Grzegorz Okoński

Nowożytność

Polskie panowanie w Sztokholmie. Wyprawa Samuela...

Samuel Łaski był typem człowieka do zadań specjalnych. Zygmunt III Waza nieraz wysyłał go do Szwecji, której koronę usilnie chciał odzyskać. Poseł uczestniczył także w...

16 stycznia 2022 | Autorzy: Michael Morys-Twarowski

Dwudziestolecie międzywojenne

Gazety dla pań sto lat temu?...

Sto lat temu prasa kobieca przeżywała prawdziwy rozkwit. Co w najpopularniejszych tytułach mogły znaleźć nasze prababcie? Niektóre tematy są aktualne do dziś!

15 stycznia 2022 | Autorzy: Gabriela Bortacka

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.