Ciekawostki Historyczne

Konkurs

Drogie Czytelniczki i Czytelnicy, z drobnym opóźnieniem ogłaszamy kolejny konkurs. Tym razem nie ma on jednego głównego sponsora – nagrody ufundowały wydawnictwa Bellona oraz Replika.

Są to trzy różne książki (po jednym egzemplarzu):

  1. Charles Whiting, Ostatnia bitwa na froncie zachodnim (Bellona)
  2. Victor Kamenir, Krwawy trójkąt. Zagłada Armii Czerwonej na Ukrainie 1941 (Bellona)
  3. Martin J. Bellinger, Flota Gułagu (Replika)
flota gułagu krwawy trójkąt ostatni bitwa na fronice zachodnim

Tematyka jest, jak widzicie, kompletnie inna niż ostatnio. Także zadanie będzie odmienne. Jak zapewne już dawno zaważyliście, na stronie głównej „Ciekawostek historycznych” znajduje się pole „Czy wiesz że”. Przy każdym wejściu na stronę wyświetla się w nim inne pytanie, wraz z linkiem do artykułu zawierającego odpowiedź. Zaniedbaliśmy je trochę w ostatnich miesiącach i w efekcie do wielu artykułów nie kierują żadne pytania. Tu właśnie wchodzicie Wy.

Zapraszamy do przysyłania propozycji pytań do pola „Czy wiesz że”. Oczywiście muszą one kierować do artykułów opublikowanych na „Ciekawostkach historycznych” (należy podać tytuł artykułu lub odnośnik do niego). Książkę otrzymają trzy osoby, które przyślą najciekawsze propozycje.

Odpowiedzi przyjmujemy do północy w niedzielę 17 kwietnia. Przesyłajcie je na adres ciekawostki [małpa] ciekawostkihistoryczne.pl lub przy użyciu formularza w dziale Kontakt. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Możecie też dopisać, która z trzech książek najbardziej by Was interesowała.

PS. Pamiętajcie, jedna propozycja na osobę! :)

KOMENTARZE (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

michu

Małe pytanko, kiedy zostanie rozwiązany konkursik?

Kamil Janicki

Jutro będą rozwiązania :).

Wyjechaliśmy na tydzień na święta, a tam piorun trafił antenę i skończyliśmy kompletnie bez internetu i bez telefonu, bo to na dodatek pogranicze polsko-ukraińskie ;-). Nie będę dodawać, że wracając GPS wyprowadził nad dosłownie w pole…..ale właśnie dojechaliśmy i jutro wszystkim się zajmiemy :).

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.