Ciekawostki Historyczne

Tydzień temu swoją premierę miała pierwsza książka objęta patronatem "Ciekawostek historycznych": "Niedźwiedź Wojtek. Niezwykły żołnierz armii Andersa" Aileen Orr. Z tej okazji całą serię artykułów poświęciliśmy maskotkom w armiach XX wieku. Jeśli wciąż czujecie niedosyt, to mamy dla was kilka egzemplarzy publikacji poświęconej w całości niezwykłemu niedźwiedziowi z Armii Andersa. Niedźwiedziowi, który pił piwo, palił papierosy i nosił pociski pod Monte Cassino...

Nagrody ufundowała Replika - wydawca biografii Wojtka

Nagrody ufundowała Replika – wydawca biografii Wojtka

Tydzień temu swoją premierę miała pierwsza książka objęta patronatem „Ciekawostek historycznych”: „Niedźwiedź Wojtek. Niezwykły żołnierz armii Andersa” Aileen Orr. Z tej okazji całą serię artykułów poświęciliśmy maskotkom w armiach XX wieku. Jeśli wciąż czujecie niedosyt, to mamy dla was kilka egzemplarzy publikacji poświęconej w całości niezwykłemu niedźwiedziowi z Armii Andersa. Niedźwiedziowi, który pił piwo, palił papierosy i nosił pociski pod Monte Cassino…

By wygrać jeden z egzemplarzy „Niedźwiedzia Wojtka” wystarczy odpowiedzieć na trzy proste pytania. Podpowiadamy, że wszystkie odpowiedzi znajdziecie w artykułach opublikowanych na „Ciekawostkach historycznych”.

  1. Gdzie przesypiali zimę uczniowie Akademii Smorgońskiej?
  2. Która z maskotek oddziałów alianckich przeszła wraz z żołnierzami kurs spadochroniarski?
  3. Jakie zwierzę Baśka Murmańska przepędziła spod okna adorowanej panny w trakcie „polsko-włoskiego turnieju romansowego”?

Nagrody rozlosujemy wśród wszystkich osób, które przyślą poprawne odpowiedzi na adres ciekawostki [małpa] ciekawostkihistoryczne.pl do północy w piątek (8 kwietnia). Odpowiedzi możecie też wysłać przy użyciu formularza w dziale Kontakt. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem.

Tych, którym nie uda się wygrać zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie rozlosujemy kolejne dwie książki.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.