Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

O „Ciekawostkach” na Klid.pl, w „Wydawcy” i na portalach naukowych

Z radością odkryliśmy wczoraj, że „Ciekawostki historyczne” zostały uznane przez społeczność portalu Klid.pl za nowość wartą promowania na stronie głównej. Witamy kilkuset czytelników z „Klidu” i liczymy że zostaniecie z nami na dłużej.

O „Ciekawostkach historycznych” napisał także branżowy serwis „Wydawca” oraz kilka portali naukowych – między innymi Edukator.pl i Naukowy.pl. Do współpracy ponownie zapraszamy wszystkich autorów serwisów i blogów poświęconych historii, popularyzacji nauki, ciekawostkom itd.

Dostaliśmy już pierwsze książki od wydawnictw – część z nich zrecenzujemy, w oparciu o inne zamierzamy opublikować ciekawostki. Niedługo przygotujemy też ogólne zasady współpracy z wydawcami: tak, aby wszystko było jasne, przejrzyste i zrozumiałe zarówno dla czytelników, jak i oficyn chcących, aby miłośnicy ciekawostek lepiej poznali ich publikacje.

Na koniec jeszcze przypomnienie: oczywiście z radością opublikujemy przysyłane przez Was ciekawostki. Kilka pierwszych maili z takimi propozycjami już dostaliśmy. Pamiętajcie tylko o profilu naszego serwisu: chodzi nam o teksty stosunkowo krótkie (2-3 strony w Wordzie), o popularnonaukowych charakterze. Lepszym miejsce do publikowania dłuższych prac są serwisy naukowe i ogólnohistoryczne.

PS. Jeśli ktoś z Was ma konto na Klid.pl, wyślijcie nam zaproszenie. Z chęcią się poudzielamy.

Komentarze (13)

 1. borysses Odpowiedz

  Artykuł był dobry więc i doceniony został :D Przyznam, że humanizm na klidzie nie jest tak reprezentowany jak nauki ścisłe więc podeślijcie maila na mój email a wyślę zaproszenie.

  Aha i odmienia się klida nie klidu ;)

 2. Aleksandra Zaprutko Odpowiedz

  Bardzo dziękujemy, choć prawdę mówiąc właśnie dostaliśmy zaproszenie od użytkownika „klid”. Więc chyba od administracji serwisu :). Postaramy się czasem wrzucić coś od nas – choć oczywiście tylko najlepsze artykuły.

  No i od teraz będziemy prawidłowo odmieniać!

 3. Aleksandra Zaprutko Odpowiedz

  Swoją drogą, czyżby się na Klidzie pojawił do nas jakiś nowy odnośnik? :) Bo nagle w pół godziny 30 wejść bezpośrednio na tego newsa :).

 4. lucesar Odpowiedz

  Pozwoliłem sobie tylko poinformować na czacie, że zauważono nasze wcześniejsze wejścia z serwisu i wspomniano o klidzie w w/w notce ;)

 5. Aleksandra Zaprutko Odpowiedz

  Tajemnica rozwikłana :). Swoją drogą raz jeszcze dziękujemy za wszystkie Wasze głosy – z „Klida” mieliśmy jedne z najbardziej wartościowych wejść, a łącznie prawie 1500 odsłon. Kamil myślał nawet nad napisaniem tekstu na temat „potencjału Klida dla inicjatyw naukowych” na Historiaimedia.org :).

 6. Kamil Janicki Odpowiedz

  Co tam, posiadanie konta na słynnym portalu „w” i tak z każdym miesiącem zdaje się mieć coraz mniej sensu ;-)

 7. lucesar Odpowiedz

  Oj, teraz to już admini „w” filtry blokujące ciekawostki poustawiają… Z drugiej strony, wszyscy ci, którzy potrafią przeczytać dłuższy tekst, znajdują się na klidzie ;)
  P.S Właśnie wpadło mi w oko – brawo za autoformatowanie cudzysłowu!

 8. Kamil Janicki Odpowiedz

  „Z drugiej strony, wszyscy ci, którzy potrafią przeczytać dłuższy tekst, znajdują się na klidzie”

  Nie wiem czy wszyscy, ale różnica w czasie odwiedzin i liczbie przeglądanych stron pomiędzy wejściami z wykopu i klida jest kolosalna. Pracując dawniej w dojść dużym portalu podejrzewałem, że wejścia z każdego agregatora w rodzaju Wykopu muszą być śmieciowe (bo przecież np. średnia 10 sekund i 95% odrzuceń musi oznaczać, że maksymalnie 1 na 25 osób serio czyta dany tekst).

  Tymczasem jednak można inaczej, co mnie bardzo zaskoczyło ;-)

 9. borysses Odpowiedz

  Lubimy czytać :D Chociaż wydaje się to znamienne, że wystarczy większy blok tekstu a w przypadku ruchu z popularnych portali jest to czynnik odrzucający. Cóż znak czasów ;)
  Najważniejsze to dużo obrazków i kilka zdań (max) złożonych dużą czcionką.

 10. Kamil Janicki Odpowiedz

  Niby „Ciekawostki” mają być serwisem z krótkimi, przystępnymi tekstami, ale też bez przesady. Zawsze będzie to WIĘCEJ niż kilka zdań :D

 11. lucesar Odpowiedz

  Odnośnie tego, że „wszyscy czytający są na klidzie”, było napisane z przymrużeniem oka. Choć czasem (jak w tym wypadku), ciężko coś takiego zaznaczyć :)

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.