Ciekawostki Historyczne
Nowożytność

Królowe rywalki. Niezwykła historia kobiet, które łączyła krew, a dzieliła polityka

Matka i córka. Jedna przebiegła i żądna władzy. Druga wytworna i namiętna. Żyły w świecie pełnym intryg. Poza królewskim tytułem łączyło je niewiele. Ich konflikt ukształtował historię XVI-wiecznej Europy. Oto porywające losy Katarzyny Medycejskiej i królowej Margot!

Pochodząca z możnego florentyńskiego rodu Medyceuszy Katarzyna słynęła z makiawelicznej polityki i bezwzględnych ambicji. Dominowała na tronie Francji przez trzydzieści lat, podczas których królestwo było rozdzierane przez starcia polityczne i religijne.

Jej najmłodsza córka Małgorzata, powszechnie podziwiana jako jedna z najpiękniejszych kobiet Europy, była upartym, wolnym duchem i jedyną przeciwniczką, której matce nie udało się zastraszyć ani ujarzmić.

To wszystko znajdziecie w książce Nancy Goldstone zatytułowanej "Królowe rywalki. Katarzyna Medycejska i królowa Margot" (Wyd. Prószyński i S-ka 2016).

To wszystko znajdziecie w książce Nancy Goldstone zatytułowanej „Królowe rywalki. Katarzyna Medycejska i królowa Margot” (Wyd. Prószyński i S-ka 2016).

Pod pretekstem pojednania Katarzyna zaaranżowała małżeństwo żarliwej katoliczki Małgorzaty i jej kuzyna Henryka z Nawarry, przywódcy stronnictwa protestantów. Zaledwie pięć dni po ceremonii zainicjowała brutalną rzeź, podczas której stracili życie wszyscy ślubni goście pana młodego oraz przeszło pięć tysięcy protestantów w całej Francji.

Małgorzata – zniewalająca, inteligentna i wielkoduszna – stanęła w obliczu przejmującej decyzji, od której zależał los całego królestwa.

Książka Nancy Goldstone pod tytułem „Królowe rywalki” to pełna szczegółów i napisana ze swadą, żywa opowieść o władzy i miłości, wielkiej polityce, dworskich intrygach, zdradach, zbrodniach i wielkich skandalach renesansowej Francji.

Więcej o Katarzynie Medycejskiej i Królowej Margot przeczytacie w książce „Królowe rywalki”:

krolowe_rywalki_640x300-3

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.