Co wspólnego miał okultyzm z nazizmem? Niewiele osób wie, że najwyżej postawieni funkcjonariusze partyjni NSDAP tacy jak Rudolf Hess czy Heinrich Himmler byli głęboko zafascynowani praktykami okultystycznymi.
W najbliższym odcinku Sensacji XX wieku, Bogusław Wołoszański przybliży dramatyczne losy niemieckiego astrologa Wilhelma Wulffa, który uwolniony z obozu koncentracyjnego, został doradcą Reichsführera SS Heinricha Himmlera.
Wspólnie z Felixem Kerstenem – masażystą, ryzykując życiem, wykorzystywał słabość nazistowskich przywódców do okultyzmu i zręcznie nimi manipulując pomógł uratować tysiące więźniów obozów koncentracyjnych. Ta fascynująca i pełna zagadek opowieść już w tę niedzielę, 24 maja o godzinie 22:00 na National Geographic Channel.
Imię i nazwisko: Wilhelm Theodor Heinrich Wulff
Data i miejsce urodzenia: ur. 27 marca 1893 r.
w Hamburg, zm.: 8 czerwca 1984 roku
Biografia
Pochodzący z Austrii astrolog i pisarz. Autor książki „Zodiak i swastyka”, wydanej w 1973 roku, a opowiadającej o jego współpracy z III Rzeszą w charakterze astrologa. W 1941 roku trafił do obozu koncentracyjnego, gdzie zwrócił na siebie uwagę Heinricha Himmlera.
W wyniku tego zdarzenia został jego doradcą. Przypisywano mu m.in. wskazanie miejsca uwięzienia Benitto Mussoliniego, co pomogło w przeprowadzeniu operacji jego uwolnienia, czy też udział w zamach na Hitlera i jego śmierć. Schwytany 23 maja 1945 roku przez Brytyjczyków.
Zamek Wawelsburg
Tajna siedziba marszałka SS w Westfalii, wysadzona 30 marca 1945 r. Centrum badań okultystycznych oraz Czarnego Zakonu SS Rasy Nordyckiej, zorganizowanego na wzór okrągłego stołu z legendy o królu Arturze.
Wulff jako jeden z jego rezydentów pomagał Himmlerowi m.in. w nawiązaniu kontaktu z saskim królem Niemiec- Henrykiem Ptasznikiem. Poprzez jego zwycięstwa nad silnym plemieniem Madziarów był on dla Himmlera symbolem wschodniej ekspansji Niemców, obrońców cywilizacji przed azjatyckimi barbarzyńcami.
KOMENTARZE
W tym momencie nie ma komentrzy.