Ciekawostki Historyczne

Projekt: Pilecki wydarzeniem historycznym roku 2014?

"Projekt: Pilecki" tworzony przez prawdziwych pasjonatów ze Stowarzyszenia Auschwitz Memento został nominowany do nagrody "Wydarzenie Historyczne Roku 2014". Serdecznie gratulujemy. Jest to zdecydowanie zasłużone wyróżnienie.

Jak podkreśla Paulina Wądrzyk, prezes Stowarzyszenia, Projekt: Pilecki to splot różnorodnych działań społecznych, edukacyjnych, promocyjnych i twórczych promujących postać rotmistrza Witolda Pileckiego, których zwieńczeniem jest fabularyzowany film dokumentalny „Pilecki”.

O akcji społecznej Stowarzyszenia Auschwitz Memento pisały polskie i światowe media. W ciągu 2,5 roku ukazało się niemal tysiąc materiałów dziennikarskich.  Portal www.projektpilecki.pl odwiedziło ponad 100 tysięcy osób, a profile społecznościowe administrowane przez Stowarzyszenie zyskały niemal 80 tysięcy fanów.

Andrzej Pilecki, Marcin Kwaśny, Marek Ostrowski na planie fabularyzowanego filmu dokumentalnego „Pilecki” (fot. Projekt: Pilecki/Karolina Kosowicz).

Andrzej Pilecki, Marcin Kwaśny, Marek Ostrowski na planie fabularyzowanego filmu dokumentalnego „Pilecki” (fot. Projekt: Pilecki/Karolina Kosowicz).

W 2013 roku w rocznicę ucieczki Pileckiego z Auschwitz trasą ucieczki przeszli muzycy rockowego zespołu Forteca. Powstał film dokumentalny „Ucieczka z Piekła. Śladami Witolda Pileckiego” (można go wciąż oglądać w TVP i TV Republika) oraz utwór „Ochotnik” (ponad 170 tysięcy wyświetleń na serwisie YouTube).

Pierwszego marca 2014 roku miała premierę monograficzna płyta Fortecy „Rotmistrz” wydana w ramach akcji Projekt: Pilecki. Utwory poświęcone rotmistrzowi nagrały również dwa oświęcimskie zespoły Joined i Cold Calculated. W tymże roku rozpoczęły się również zdjęcia do – wspomnianego już wcześniej – fabularyzowanego filmu dokumentalnego „Pilecki”, którego premiera przewidziana jest na jesień 2015 r.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej na temat Projektu: Pilecki, zapraszamy na stronę Stowarzyszenia Auschwitz Memento tam znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.