Ciekawostki Historyczne

Zbrodniarze w fartuchach.

Było ich trzystu. Medyczna gwardia Hitlera w obozach koncentracyjnych. Bestie, potwory, zwyrodnialcy? Ludzie powołani, aby ratować życie, specjaliści, którzy w innych czasach prowadziliby zwykłą praktykę lekarską w jakimś niemieckim miasteczku.

Jak sypiał selekcjoner, który właśnie wysłał do komory gazowej kilkaset dzieci? Co czuł lekarz-morderca, gdy patrzył na wijące się z bólu kobiety, ofiary swoich eksperymentów? Dokąd szedł po „zabiegu” i czy smakował mu obiad?

Joanna Lamparska przygląda się życiu lekarzy SS i pyta, jak można przytulać własnego syna, jeśli przed chwilą zabiło się czyjąś córkę. Słucha ostatnich słów morderców stojących pod stryczkiem. Obserwuje ucieczkę oprawców przez Gross-Rosen – zapomniany obóz koncentracyjny na Dolnym Śląsku.

Człowiek nie jest niczym innym, jak tym, co z siebie uczyni.

Jean-Paul Sartre

Opinie o książce z portalu Lubimyczytać:

Booksikiniki

💠”Lekarze od zabijania” to ogrom dobrego dokumentu. Jest to tematyka, w której już trochę „siedzę” a ciągle dostaję nowe informacje. Lekturę pochłonęłam w jeden dzień. Nie mogłam oderwać się od czytania. Czułam ból, obrzydzenie, strach…
💠Nie ma lejącej się krwi, ale pojawiają się opisy jak więźniowie byli poddawani eksperymentom. Nie ukrywam, że kilka razy poleciała mi łza…
💠Autorka zrobiła ogrom ciężkiej pracy.. Przedstawiła na kartach papieru piekło ludzi.. Oddała głos tym, którzy nie byli słuchani w tak ciężkich dla nich chwilach.
💠Pani Joannie należą się podziękowania, ponieważ takie książki są potrzebne w tych czasach. Dzięki nim możemy zdać sobie sprawę ile osób musiało dawniej zginąć, abyśmy my teraz mogli dobrze żyć.. Możemy dzięki nim zobaczyć również to jak nie powinniśmy się zachowywać, aby nie dopuścić do tego co było..

Dźordan

Nie wiem, co napisać, kiedy książkę czyta się jednym tchem mimo, że to kawał dokumentu. Aż głupio przy takiej tematyce mówić, że pochłonąłem tę książkę i podziwiam ogromną pracę Autorki. POlecam każdemu, kto nie boi się spojrzeć prawdzie w oczy.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.