Ciekawostki Historyczne

Do francuskich kin na projekcje „Ekstazy” waliły tłumy – w Paryżu film nie schodził z afisza przez 22 tygodnie.

„Nieprzyzwoity, niemoralny”, „oburzający i lubieżny”, „obsceniczny” – brzmiały recenzje ówczesnej prasy. Do francuskich kin na projekcje „Ekstazy” waliły tłumy – w Paryżu film nie schodził z afisza przez 22 tygodnie.

Papież Pius XI otwarcie go potępił, oburzeni dziennikarze odsądzali od czci i wiary oraz obwiniali cenzorów za dopuszczenie go do dystrybucji. Adolf Hitler całkowicie zakazał wyświetlania go w Niemczech. W Stanach Zjednoczonych z powodu protestów Katolickiego Legionu Przyzwoitości, popieranych przez prezydenta Franklina Delano Roosevelta, kontrowersyjna produkcja weszła na ekrany z trzyletnim opóźnieniem, na dodatek… ocenzurowana.

Przeczytaj więcej o tym w artykule: Pierwszy orgazm w historii kina. Film „Ekstaza” z 1933 roku z Hedy Lamarr wywołał skandal

KOMENTARZE (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

niki

Redakcja mogła by się wykazać odrobiną przyzwoitości i dać linka do wersji z polskim lektorem :)

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.