Ciekawostki Historyczne

Niezwykły zbieg okoliczności.

Fikcyjny statek podobnie jak słynny Titanic zatonął w kwietniu na Północnym Atlantyku. W noweli wielu pasażerów ginie z powodu braku odpowiedniej ilości łodzi ratunkowych. W 1912 roku Robertson opublikował drugą wersję swojej książki, zmieniając nieco jej treść, aby jeszcze bardziej upodobnić opisaną tam tragedię do tego, co stało się w rzeczywistości.  W 1905 roku Robertson napisał książkę zatytułowaną The Submarine Destroyer, w której opisał okręt podwodny wyposażony w przyrząd nazywany peryskopem. Pisarz twierdził później, że opracował jego budowę, ale nie udało mu się uzyskać patentu ze względów prawno-technicznych.

W 1914 roku Robertson napisał nowelę Beyond the Spectrum, która opisywała wojnę pomiędzy Japonią i Stanami Zjednoczonymi. Podobnie jak w przypadku The Wreck of the Titan, książka Beyond the Spectrum zawierała sporo podobieństw do prawdziwych wydarzeń w późniejszej historii konfliktu w czasie II wojny światowe. Robertson zmarł w 1915 roku w pokoju hotelowym w Atlantic City po przedawkowaniu paraldehydu.

Źródło: Wikipedia, @lubimyczytac.pl

Czytaj także: Co by było, gdybyś… był pasażerem Titanica i nie dał rady dotrzeć do szalupy ratunkowej?

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.