Ciekawostki Historyczne

Na otwarcie przybyły prawdziwe tłumy.

Pierwszy bar otwarto na rogu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, w dobudowanej od strony północnej części Spółdzielczego Domu Handlowego „Sezam”, koszt miał wynieść milion dolarów. Wstęgę otwarcia przecinał Jacek Kuroń. Wśród gości była m.in. Agnieszka Osiecka, która zostawiła wpis w księdze pamiątkowej, a także Kazimierz Górski czy Zygmunt Broniarek.

Przybyło ok. 45 tysięcy osób, niektórzy w eleganckich garniturach. Tego dnia padł rekord świata w ilości dokonanych transakcji w dniu otwarcia, było ich 13 304.

W 1992 roku za Big Maca trzeba było zapłacić 25 tys. zł, za hamburgera – 17 tys. , frytki kosztowały 7 tys. zł, a lody 10 tys. Średnia pensja w Polsce w tamtym czasie wynosiła 2,9 mln zł miesięcznie. Przez pierwsze miesiące funkcjonowania restauracji mięso sprowadzano z Niemiec, a frytki z Moskwy. Polskie były mleko, soki i sałata.

Lokal zamknięto 1 października 2014 roku.

Źródła: Wikipedia, Metro Warszawa ( https://bit.ly/3gufpXU )

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

Gwałcił i mordował dzieci, by wkraść...

Wszystko wydarzyło się naprawdę.

29 listopada 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Historia słynnych butów Nike

Śniadanie, gofrownica i słynne buty...

29 listopada 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Dwudziestolecie międzywojenne

Ten biskup miał regularnie odwiedzać domy...

Za potępianie faszyzmu biskup Fidel García Martínez miał zostać skompromitowany. Po Hiszpanii rozeszła się fama, że duchowny regularnie gości w burdelach.

29 listopada 2021 | Autorzy: Marcin Moneta

Historia najnowsza

Premier powołał Instytut Strat Wojennych im....

Czy Niemcy są nam winni setki miliardów euro czy ani grosza? Czy Polska ma podstawy, by domagać się odszkodowania za straty poniesione w II wojnie...

28 listopada 2021 | Autorzy: Sławomir Zagórski

Średniowiecze

Polski król zoofilem? Kronikarski fake news...

Morderca biskupa, tyran, okrutnik i zoofil? O Bolesławie Śmiałym można powiedzieć wiele złego, ale to ostatnie oskarżenie to... średniowieczny fake news.

28 listopada 2021 | Autorzy: Marcin Moneta

Nowożytność

Sulejman i Roksolana. Baśń jak z...

Historia związku Sulejmana II Wspaniałego i Hürrem znanej jako Roksolana przypomina prawdziwą baśń – tyleż romantyczną, co pełną intryg i zawirowań.

27 listopada 2021 | Autorzy: Agnieszka Bukowczan-Rzeszut

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.