Ciekawostki Historyczne

Operacja Market Garden była odważną koncepcją, która miała zakończyć wojnę śmiałym uderzeniem z powietrza. Po przejęciu mostów na Renie droga do serca Trzeciej Rzeczy stanęłaby przed aliantami otworem. Starcie okazało się jednak krwawą i bolesną klęska.

W dzisiejszym konkursie mamy dla Was trzy egzemplarze najnowszej książki Antony’ego Beevora pod tytułem „Arnhem”. Aby wygrać jeden z nich należy odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie pytania i mieć odrobinę szczęścia w trakcie losowania. Pamiętajcie, że wszystkie odpowiedzi znajdziecie w naszych artykułach, również tych opublikowanych na łamach portalu TwojaHistoria.pl.

O udziale polskich spadochroniarzy w operacji Market Garden przeczytacie w książce Antony'ego Beevora pod tytułem "Arnhem" (Znak Horyzont 2018).

W naszym konkursie możecie wygrać trzy egzemplarze książki Antony’ego Beevora pod tytułem „Arnhem” (Znak Horyzont 2018). Kliknij i kup książkę na stronie Empiku.

Konkurs dobiegł już końca . Wszystkim uczestnikom dziękujemy. Lista zwycięzców oraz poprawne odpowiedzi ukażą się w naszym newsletterze. Pełny regulamin konkursów znajdziecie TUTAJ.

KOMENTARZE (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Anonim

„znakomity” wódz brytyjski Montgomery ,który potrafił zwyciężyć tylko 10 krotnie słabszego przeciwnika /el Alamein/ dysponując jego szyframi ,ponowił pokaz dowodzenia z bitew pod Caen gdzie niewystarczająco słabszy wróg dwa miesiące trzymał go w szachu i dzięki lekceważeniu materiałów wywiadu,potrzeb koordynacji działań kilku armii wygubił wojska powietrzno desantowe.Winą obarczył m innym gen Sosabowskiego ,który nie aprobował braku profesjonalizmu geniusza z brytyjskich mediów

    Piotr Niewiadomski

    Bardzo dobrze ujęte, podniecanie się Montym jest nie nie na miejscu ponieważ był zwykłym wojskowym nieudacznikiem który wygrał tylko dzięki zaangażowaniu ogromnych sił i środków poczynając od wywiadu, nie był nawet przeciętny, zreszta próżno szukać choćby jednego dcy po stronie aliantów który oprócz Pattona ( nie był wybitny ale był decyzyjny) zapisał się w historii a niemiecka szkoła ..no cóż czapki z głów

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.