Kontrowersje, odkrycia, bohaterowie i łajdacy. Fascynujące opowieści na każdy dzień od najpopularniejszego magazynu o historii w Polsce

Czy miłość w czasach epidemii i krucjat miała szansę przetrwać?

W dolinie Loary powstają wsie i miasta, kościoły i warowne zamki, krzyżowcy wracają z Ziemi Świętej, na witrażach pojawiają się obrazy głodu i epidemii… Oto XII-wieczna Francja w trakcie przemiany.

W samym środku tych wydarzeń – młodziutka hafciarka Isambur i mistrz witrażysta Bertold, darzący się wielkim uczuciem i walczący o to, by być razem na przekór przeciwnościom losu. Dzieje ich miłości na tle przemian społecznych średniowiecznej Francji opowiada Jeanne Bourin w książce „Wielki Ogień”, którą możecie wygrać w naszym konkursie.

Mamy dla Was trzy egzemplarze książki. Aby zdobyć jeden z nich należy odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie pytania i mieć odrobinę szczęścia w trakcie losowania. Pamiętajcie, że wszystkie odpowiedzi znajdziecie w naszych artykułach.

Artykuł powstał z inspiracji książki Jeanne'a Bourina pod tytułem "Wielki ogień" (Noir sur Blanc 2017).

W naszym konkursie możesz wygrać jeden z trzech egzemplarzy książki Jeanne Bourin pod tytułem „Wielki Ogień”.

Konkurs dobiegł już końca. Wszystkim uczestnikom dziękujemy. Lista laureatów pojawi się w najbliższym newsletterze. Pełny regulamin konkursów znajdziecie TUTAJ.

Interesuje Cię książka, ale nie chcesz czekać na rozwiązanie konkursu? Pamiętaj, że możesz kupić ją na stronie Empik.com.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.