Ciekawostki Historyczne

Doroczny Jarmark Świętojański potrwa od 16 do 18 czerwca. Ostatniego dnia będziecie mogli spotkać na nim naszych autorów, którzy opowiedzą o epoce renesansu. Kamil Janicki i Michael Morys-Twarowski będą podpisywać swoje książki oraz odpowiadać na pytania osób zafascynowanych historią.

Jarmark Świętojański będzie trzydniowym świętem pełnym aromatycznego jedzenia, spektakli, pokazów, korowodów, a przede wszystkim okazją do obcowania z historią Polski i Europy. Przy historycznych straganach i stoiskach można będzie nie tylko nabyć niecodzienne pamiątki i spotkać postaci znane z kart podręczników do historii, ale również zdobyć konkretne umiejętności. Uczestnicy warsztatów za swój trud zostaną nagrodzeni patentami. 

W niedzielę 18  czerwca uczestnicy Jarmarku będą mogli na stoisku Ciekawostek Historycznych spotkać się z autorami książek naszej serii:

12:00 Kamil Janicki odpowie na pytania gości, jak naprawdę wyglądała epoka renesansu. Jak żyły Bona Sforza, Barbara Radziwiłłówna i Anna Jagiellonka? Okazuje się, że „Złoty  wiek” był dla tych kobiet nie tylko czasem opływania w luksusy, wyręczania się służbą i cieszenia z potęgi Rzeczpospolitej.  To także okres niebywałych intryg i spisków. Ma stoisku będzie można zakupić książki autora między innymi „Damy złotego wieku” .

14:00 Spotkanie z Michaelem Morys-Twarowskim, autorem książki „Polskie Imperium„. Był czas, gdy Polska stanowiła największe państwo Europy. Polaka, jadącego nad morze pytano: nad które? Byliśmy pierwszymi władcami Berlina, zasiadaliśmy na moskiewskim tronie, posiadaliśmy Krym i forty na Karaibach. Przez długi czas nasz kraj rozpychał się na cztery strony świata. Dlaczego o tym nie pamiętamy? Autor opowie o czasach, gdy Polska naprawdę była supermocarstwem, będzie także podpisywał swoją książkę.

Więcej o Jarmarku:

www.jarmarkswietojanski.eu

 

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

Nowożytność

Z kuchni królowej Bony. Przedsmak Jarmarku Świętojańskiego

Od 9 do 18 czerwca, w dziesięciu krakowskich restauracjach, będzie można spróbować dań inspirowanych kuchnią czasów królowej Bony. Szefowie kuchni wybranych lokali nie poskąpią drogocennego...

8 czerwca 2017 | Autorzy: Redakcja

Nowożytność

Co się stało z mordercą Bony Sforzy?

Rozgrywka od pierwszych chwil była ustawiona. Każdy wiedział, że morderca Bony Sforzy jest nietykalny. Rzymska inkwizycja zdecydowała, że za otrucie polskiej królowej nie może mu...

19 sierpnia 2016 | Autorzy: Kamil Janicki

Nowożytność

Czy Bona Sforza parała się czarną magią?

„Chciwa, przewrotna, zła matka, zła żona!” – podśpiewywano w Polsce na temat starej królowej Bony. Poddani zarzucali jej, że morduje przeciwników politycznych i z zimną...

28 lipca 2016 | Autorzy: Kamil Janicki

Nowożytność

Zła matka, zła żona… i miłośniczka karłów? 10 rzeczy, których nie wiedzieliście o Bonie Sforzy

Miała ojca nieudacznika, gustującego w miłości greckiej. Wcale nie sprowadziła do Polski włoszczyzny, ale była prawdopodobnie pierwszą ekolożką w naszym kraju. A życie zawdzięczała pewnemu...

26 lipca 2015 | Autorzy: Rafał Kuzak

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.