Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Spotkaj naszych autorów już 18 czerwca na Jarmarku Świętojańskim

Konny rycerz na Jarmarku Świętojańskim.

fot.Jakub Hałun, CC BY-SA 4.0 Konny rycerz na Jarmarku Świętojańskim.

Doroczny Jarmark Świętojański potrwa od 16 do 18 czerwca. Ostatniego dnia będziecie mogli spotkać na nim naszych autorów, którzy opowiedzą o epoce renesansu. Kamil Janicki i Michael Morys-Twarowski będą podpisywać swoje książki oraz odpowiadać na pytania osób zafascynowanych historią.

Jarmark Świętojański będzie trzydniowym świętem pełnym aromatycznego jedzenia, spektakli, pokazów, korowodów, a przede wszystkim okazją do obcowania z historią Polski i Europy. Przy historycznych straganach i stoiskach można będzie nie tylko nabyć niecodzienne pamiątki i spotkać postaci znane z kart podręczników do historii, ale również zdobyć konkretne umiejętności. Uczestnicy warsztatów za swój trud zostaną nagrodzeni patentami. 

W niedzielę 18  czerwca uczestnicy Jarmarku będą mogli na stoisku Ciekawostek Historycznych spotkać się z autorami książek naszej serii:

12:00 Kamil Janicki odpowie na pytania gości, jak naprawdę wyglądała epoka renesansu. Jak żyły Bona Sforza, Barbara Radziwiłłówna i Anna Jagiellonka? Okazuje się, że „Złoty  wiek” był dla tych kobiet nie tylko czasem opływania w luksusy, wyręczania się służbą i cieszenia z potęgi Rzeczpospolitej.  To także okres niebywałych intryg i spisków. Ma stoisku będzie można zakupić książki autora między innymi „Damy złotego wieku” .

14:00 Spotkanie z Michaelem Morys-Twarowskim, autorem książki „Polskie Imperium„. Był czas, gdy Polska stanowiła największe państwo Europy. Polaka, jadącego nad morze pytano: nad które? Byliśmy pierwszymi władcami Berlina, zasiadaliśmy na moskiewskim tronie, posiadaliśmy Krym i forty na Karaibach. Przez długi czas nasz kraj rozpychał się na cztery strony świata. Dlaczego o tym nie pamiętamy? Autor opowie o czasach, gdy Polska naprawdę była supermocarstwem, będzie także podpisywał swoją książkę.

Więcej o Jarmarku:

www.jarmarkswietojanski.eu

 

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.