Ciekawostki Historyczne

Kobiety od wieków dokonywały przełomowych odkryć i torowały drogę do kolejnych, ale do niedawna nikt nie opowiedział ich historii i nie oddał im sprawiedliwości. Książka Rachel Swaby pod tytułem "Upór i przekora" to zmienia.

Hedy Lamarr opatentowała urządzenie, które posłuży do stworzenia WI-FI, ale zapamiętano ją głównie za jedną z pierwszych rozbieranych ról filmowych. Mary Anning odnalazła szczątki plejozaura i pterodaktyla. Karol Darwin inspirował się jej pracą, ale nie wspomniał nawet jej nazwiska w swojej książce „O pochodzeniu gatunków”.

Nettie Stevens, pierwsza studentka medycyny we Francji, odkryła, że płeć dziecka determinują chromosomy, a nie temperatura, dieta czy to, po której stronie łóżka się śpi. Jednak na wykłady musiała wchodzić osobnymi drzwiami.

No cóż, WITAMY W ŚWIECIE NAUKI!

„Upór i przekora” to dowód w sprawie. Sprawie 52 największych naukowczyń o prawo do kształcenia, pracy i równego traktowania. Wystarczy czytać jeden krótki rozdział tygodniowo, by po roku mieć pojęcie o tym, kto wynalazł niemnącą się bawełnę, czyje genialne testy ocaliły życie wielu kolejnych pokoleń noworodków, kto zainicjował powstanie Agencji Ochrony Środowiska.

Kup książkę na empik.com

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.