Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Nie tylko Skłodowska. Kobiety, które odmieniły naukę i świat

Kobiety od wieków dokonywały przełomowych odkryć i torowały drogę do kolejnych, ale do niedawna nikt nie opowiedział ich historii i nie oddał im sprawiedliwości. Książka Rachel Swaby pod tytułem „Upór i przekora” to zmienia.

Hedy Lamarr opatentowała urządzenie, które posłuży do stworzenia WI-FI, ale zapamiętano ją głównie za jedną z pierwszych rozbieranych ról filmowych. Mary Anning odnalazła szczątki plejozaura i pterodaktyla. Karol Darwin inspirował się jej pracą, ale nie wspomniał nawet jej nazwiska w swojej książce „O pochodzeniu gatunków”.

Nettie Stevens, pierwsza studentka medycyny we Francji, odkryła, że płeć dziecka determinują chromosomy, a nie temperatura, dieta czy to, po której stronie łóżka się śpi. Jednak na wykłady musiała wchodzić osobnymi drzwiami.

No cóż, WITAMY W ŚWIECIE NAUKI!

„Upór i przekora” to dowód w sprawie. Sprawie 52 największych naukowczyń o prawo do kształcenia, pracy i równego traktowania. Wystarczy czytać jeden krótki rozdział tygodniowo, by po roku mieć pojęcie o tym, kto wynalazł niemnącą się bawełnę, czyje genialne testy ocaliły życie wielu kolejnych pokoleń noworodków, kto zainicjował powstanie Agencji Ochrony Środowiska.

Kup książkę na empik.com

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.