Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

„Oszukałem przeznaczenie”. Dramatyczne historie ludzi, którzy otarli się o śmierć

Poznaj historie tych, którzy oszukali przeznaczenie (źródło: materiały prasowe).Niedoszła ofiara „Rozpruwacza z Yorkshire”. Człowiek, który przeżył katastrofę lotu British Midland. Ocalały z zamachu Irlandzkiej Armii Republikańskiej. Co ich łączy? Stanęli oko w oko ze śmiercią lecz udało im się ujść z życiem. Teraz opowiadają swoje historie.

„Oszukałem przeznaczenie” to 10-odcinkowa seria dokumentalna przedstawiająca historie ludzi, którzy brali udział w tragicznych wydarzeniach i jako jedni z nielicznych przetrwali je. O swoich wstrząsających doświadczeniach opowiedzą m.in. niedoszłe ofiary Andersa Breivika i kobieta, której udało się przeżyć zamach terrorystyczny w Paryżu w listopadzie 2015 r. Na premierowe odcinki serii będącej produkcją własną CBS Reality zapraszamy od 5 do 16 grudnia, w dni powszednie o 21:00.

Niemal każdy z nas jest w stanie przywołać wspomnienie chwili, w której groziło nam niebezpieczeństwo – na przykład moment, w którym w ostatnim ułamku sekundy uskoczyliśmy przed nadjeżdżającym z dużą prędkością samochodem. Jednak żadna z naszych opowieści nie może się równać z tymi, które przedstawią bohaterowie najnowszej produkcji dokumentalnej CBS Reality.

7 lipca 2005 r. to czarny dzień w historii Wielkiej Brytanii – wtedy właśnie w Londynie miały miejsce trzy eksplozje w metrze i jedna w autobusie, w wyniku których zginęły 52 osoby, a ponad 700 zostało rannych. Bohaterką pierwszego odcinka serii będzie Gill Hicks, jedna z ostatnich osób, które zostały uratowane z płonącego po wybuchu metra. Kobieta opowie o tym wstrząsającym wydarzeniu.

Byli o krok od śmierci, ale udało im się oszukać przeznaczenie (źródło: materiały prasowe).

Byli o krok od śmierci, ale udało im się oszukać przeznaczenie (źródło: materiały prasowe).

Peter Sutcliffe, znany także jako „Rozpruwacz z Yorkshire”. w latach 1975-1980 zamordował trzynaście kobiet, zaś siedem innych okaleczył. Jedną z osób, która cudem uniknęła śmierci z ręki mordercy, była Mo Lea, której historia zostanie przedstawiona w drugim odcinku serialu.

W kolejnym odcinku poznamy tragiczną historię Stephena Gaulta. Chłopak miał zaledwie 18 lat, gdy na jego oczach w wyniku zamachu terrorystycznego zorganizowanego przez Irlandzką Armię Republikańską zginął jego ojciec i 11 innych osób. Po 25 latach od tego tragicznego wydarzenia Gault opowiada o tym feralnym dniu i o drodze jaką przebył walcząc o sprawiedliwość dla swojej rodziny i rodzin pozostałych ofiar wybuchu bomby.

Z kolei w piątym odcinku serii usłyszymy opowieść Caroline Langlade – kobiety, której udało się przeżyć jeden z ataków terrorystycznych zorganizowanych w Paryżu przez bojowników ISIS pamiętnego 13 listopada 2015 r. Bohaterka tego odcinka, podobnie jak około 1500 innych osób, wybrała się tego feralnego wieczoru na koncert grupy Eagles of Death Metal do sali koncertowej Bataclan. Caroline nie tylko przedstawi swoje wspomnienia dotyczące tego zdarzenia, ale opowie także o założonej przez siebie organizacji mającej na celu pomoc innym poszkodowanym w paryskim ataku.

Od 5 do 16 grudnia od poniedziałku do piątku o 21:00. CBS Reality zaprasza na serię „Oszukałem przeznaczenie”.

Od 5 do 16 grudnia od poniedziałku do piątku o 21:00. CBS Reality zaprasza na serię „Oszukałem przeznaczenie”.

O przerażających wydarzeniach, jakie rozegrały się 22 lipca 2011 r. w Norwegii, gdzie z ręki Andersa Breivika zginęło 69 osób, opowie trzech chłopców, którzy przebywali tego feralnego dnia na wyspie Utøya. Ich relacja zostanie uzupełniona historią Hege Dalen, pielęgniarki, która w tym czasie przebywała na sąsiadującej wyspie i która pospieszyła z pomocą ofiarom masakry. Tego dnia udało jej się ocalić życie ponad 40 osób.

Bohaterowie serii „Oszukałem przeznaczenie”:

 1. Gill Hicks: przeżyła zamach w Londynie (7 lipca 2007 r.)
 2. Mo Lea: przeżyła atak Petera Sutcliffe’a, „Rozpruwacza z Yorkshire”
 3. Stephen Gault: przeżył atak terrorystyczny zorganizowany przez Irlandzką Armię Republikańską
 4. Margaret Mountney: przetrwała dwuletnie małżeństwo z mordercą i gwałcicielem, Peterem Tobinem
 5. Caroline Langlade: przetrwała atak terrorystyczny na salę koncertową Bataclan w Paryżu (13 listopada 2015 r.)
 6. Pam Warren: przeżyła katastrofę kolejową przy londyńskiej stacji Paddington
  (5 października 1999 r.)
 7. Declan Brady: przeżył katastrofę lotu British Midland 92 (8 stycznia 1989 r.)
 8. Amanda Wright: przeżyła atak Johna Dickinsona, mordercy jej matki
 9. Sameem Ali: uciekła z zaaranżowanego małżeństwa z ponad dwukrotnie starszym mężczyzną i uniknęła śmierci z ręki zabójców wynajętych przez jej brata
 10. Jarl Riskjelle Gjerde, Tore Bekkedal, Knut Frydenlund, Hege Dalen: przetrwali masakrę na wyspie Utøya, w której z ręki Andersa Breivika zginęło 69 osób

Na premierowe odcinki serialu dokumentalnego „Oszukałem przeznaczenie” CBS Reality zaprasza od 5 do 16 grudnia, od poniedziałku do piątku o 21:00.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.