Ciekawostki Historyczne

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj "Damy ze skazą", bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

Matylda to dziedziczka najpotężniejszej dynastii świata. Głupota rodzonego brata zamienia jej życie w piekło. Nieodpowiedzialny szczeniak z koroną na głowie przegrywa ją podczas partii kości.

Rycheza angażuje cały swój spryt i nieustępliwość, by zmazać hańbę matki. Przybywa do kraju rządzonego przez ogarniętego obsesją tyrana. To ona zrobi z niego bohatera. I ona zapewni mu królewską koronę.

Przedsława, zgwałcona i odarta z marzeń przez nienawistnego furiata, poprzysięga zemstę. Za jej sprawą na rodzące się polskie mocarstwo spada klątwa.

Poznaj historię polskiej korony, odartą z mitów i fałszerstw. W świecie pełnym nienawiści, w którym ludzkie życie jest warte tylko tyle, ile gotowi są za nie zapłacić handlarze niewolników, te wielkie damy zrobią wszystko, by zdobyć sławę silniejszą od śmierci.

Urażona duma, poniżenie, zdrada, której nie wolno wybaczyć. Grzechy ludzi zbyt ambitnych, by uznać własne potknięcia, zepchną cały ród i imperium na drogę prowadzącą ku zagładzie. I tylko kobiety będą mogły je uratować.

***

Już dzisiaj możecie zmówić najnowszą książkę Kamila Janickiego pod tytułem „Damy ze skazą” na empik.com. Wysyłka w dniu premiery 9 listopada 2016 roku.

Kup książkę z rabatem na empik.com

baner

KOMENTARZE (12)

Dodaj komentarz

Jaka jest cena książki?

A jaki związek z polska korona ma księżna Zinaida Jusupowa, której portret prezentujecie?

    Co do Zinaidy to była tylko księżniczką, a nie księżną, ale też się zastanawiam jaki ma związek, chyba jej portret miał być tylko graficznym uatrakcyjnieniem recenzji, jeśli tak to bardziej mi sie podoba ten pędzla Flamenga.

Czekam na ebook

Super książka. Naprawdę czyta się ją jak najlepszą powieść. Świetny język. Cudownie przekonała mnie do zainteresowania się historią :)

Arthur Charles P.

Dlaczego to Chrobry „nienawistny furiat”?
W porownaniu z cala rusinska rodzina, panny Przedsławy, krwiozerczych zabojcow, to nasz krol to lagodny baranek!

Kamil Janicki lewacki historyk ze skazą

    Anonimie, dlaczego Kamil Janicki jest wedlug ciebie lewackim historykiem? Bo pisze o kobietach? Uwazam, ze ksiazki Pana Janickiego sa bardzo interesujace i ukazuja inne spojrzenie na historie, bo ona nie rozgrywala sie tylko na polach bitwy i na dyplomatycznych spotkaniach wladcow. W wiekszosci to wlasnie palacowe intrygi (w ktorych doskonale byly kobiety) oraz naciski jakie zony wywieraly na mezow mialy duzy wplyw na polityke, ba same malzenstwa byly przeciez polityczne.

Rycheza Lotaryńska – odsyłając insygnia władzy królewskiej do Niemiec, ponownie zdegradowała ją z pozycji niepodległego państwa do wasalnego księstwa. A to nie jedyny historyczny zarzut wobec tej królowej z Bożej Łaski (w dzisiejszych czasach napisano by o niej „obca agentka na polskim tronie”).

Czy to kontynuacja Żelaznych Dam?

    Nasz publicysta | Agnieszka Wolnicka

    Książka dotyczy kobiet już wspomnianych w końcówce „Żelaznych Dam”. Jest tak zbudowana, że dobrze będzie się ją czytać i osobie, która już zna „Żelazne” i znajdzie znajome wątki, i bez lektury „Żelaznych”, jako osobną całość.

książka Janickiego rewelacyjna
chorym z nienawiści autorom komentarzy zalecam wizytę u specjalisty

Zobacz również

DUPA…

„Dziękuję uprzejmie, przyjdę akuratnie”.

19 października 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Ślub na wysokim poziomie…

Para poznała się podczas przedstawienia w mieście Halifax w Kanadzie. Promotorzy postanowili zatrudnić Ann i wspólnie z Martinem wyruszyli w trasę po całym świecie.

19 października 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Święte szczury w Indiach

Kapłani i pielgrzymi karmią gryzonie mlekiem i ziarnem, i ofiarowują prasadam; pokarm napoczęty przez szczura jest uznawany za pobłogosławiony.

19 października 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.