Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na sierpień 2016

Narcyz. Miniatura z "Roman de la Rose", Francja ca. 1340 (źródło: domena publiczna).Lato w pełni, sezon urlopowy trwa w najlepsze. To czas, kiedy chętniej spędzamy czas aktywnie, na świeżym powietrzu. Warto jednak korzystając z wolnych chwil zajrzeć do sieci, by odkryć kolejne interesujące blogi i fanpage dotyczące historii. Zapraszamy zatem na najnowszą odsłonę „mocno nieaktualnych stron”.

Tak jak dotychczas w naszym zestawieniu znalazła się szczęśliwa siódemka propozycji, które mogą Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie. Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

W tym zestawieniu strony dla siebie znajdą osoby, które chcą poznać historię:

1. O kobietach (nie tylko) dla kobiet

Hno

Bojowniczki, władczynie, cierpiętnice, gorszycielki. A także zwyczajne panie – żony, matki, córki – z ich zwyczajnymi problemami. Kobiety zawsze stanowiły około połowy ludzkości, ale praktycznie nigdy ich wkład w dzieje nie był doceniany. I właśnie dlatego powstał fanpage Historia na obcasach. Bo historia to wcale nie jest męska sprawa. Historia przecież jest… kobietą.

2. Mało znaną z centrum Polski

toci

„Przeszłość – jest to dziś, tylko cokolwiek dalej, nie jakieś tam coś, gdzieś, gdzie nigdy ludzie nie bywali!” – napisał dawno temu poeta-wieszcz. Wiesław Klimczak, autor bloga To ci historia, próbuje spojrzeć na przeszłość oczami naszych przodków. Podejrzeć ich życie codzienne – sensacje, kryminałki i mało znane fakty – w oparciu o prasę, relacje świadków, pamiętniki i wspomnienia.

3. Ukrytą pod królewskim łożem

czdrp

Gorące romanse i ich owoce. Konflikty rodzinne w każdej konfiguracji. Niespodziewane koligacje ludzi pozornie z sobą niezwiązanych. Niecodzienne życie codzienne. A to wszystko na samym szczycie władzy – wśród książąt, królów i cesarzy. Jeśli chcecie się przekonać, że monarcha to też człowiek, zajrzyjcie koniecznie na fanpage Ciekawostki z dziejów rodów panujących.

4. Z zupełnie innej strony

IH

Inna Historia to kanał na youtube, który ma na celu pokazanie, jak duży wpływ na nasze życie mają wydarzenia i postaci z przeszłości. Często nie uświadamiamy sobie, jak wiele zawdzięczamy osobom, które żyły sto dwieście, czy trzysta lat temu. Autor nie skupia się na datach ale na tym, co możemy wyciągnąć z minionych wydarzeń. Jego marzeniem jest rozbudzić w ludziach zainteresowanie historią. I obiecuje brak nudy.

5. Pełną ciekawych dat

gryza

Daty były zmorą podczas szkolnych lekcji historii. Nie są one jednakże straszne, jeżeli się je serwuje w taki sposób, jak na profilu Historia – daty, które nie gryzą. Codziennie znajdziecie tam nową porcję rocznic i historii, o których warto pamiętać. To profil, który z jednej strony dostarcza rozrywki, a z drugiej – skłania do zadumy nad przeszłością.

6. Prosto spod limesu

LegioRapaxXXIA teraz przeniesiemy się w czasy starożytnego Rzymu. Wszystko za sprawą niezwykle interesującej grupy rekonstrukcyjnej i ich strony internetowej Legio XXI Rapax. Ich twórcy postawili sobie za cel odtworzenie życia obozowego i wyglądu legionistów. Projekt rozwija się dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć z dziedziny historii oraz archeologii. To prawdziwa gratka dla osób zainteresowanych rzymskimi legionami i rekonstrukcjami historycznymi.

7. O mocno lewicowym zabarwieniu

Hdl

Czujecie, że historia stała się domeną tylko jednej strony sceny politycznej? Przygnębia Was wszechobecność żołnierzy wyklętych i polskich powstań. W takim razie fanpage Historia dla lewaków jest zdecydowanie miejscem, które musicie odwiedzić. Jak zapewnia autor, jest to strefa wolna od husarii, gdzie trwa „codzienny zapieprz w przemyśle pogardy na froncie historycznym”.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.