Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na kwiecień 2016

Na widok tylu ciekawych stron aż nie wiadomo, co zrobić z rękami (źródło: domena publiczna).Słońce przygrzewa, wietrzyk powiewa, wiosnę czuć w kościach. I choć pogoda skłania do spacerów, warto czasem zajrzeć do sieci, by wyłowić kolejne godne uwagi strony internetowe opisujące historię. Zapraszamy zatem na kolejną w tym roku odsłonę „mocno nieaktualnych stron”.

Tak jak dotychczas w naszym zestawieniu znalazła się szczęśliwa siódemka propozycji, które mogą Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie. Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Zaprezentowane poniżej strony mogą Was zaciekawić – i to niezależnie od tego, gdzie lubicie czytać o historii:

1. W komnacie o sklepieniu łukowym

tsjpbbg

Moglibyście godzinami patrzeć na wimpergi, architrawy i rozety? Dostajecie palpitacji serca na widok barokowych fasad gotyckich kościołów? Czy może po prostu chcielibyście podziwiać średniowiecznego kociaka tygodnia? Jeżeli na co najmniej jedno z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, to znaczy, że fanpage Tajne Stowarzyszenie Jawnych Przeciwników Barokizowania Budowli Gotyckich jest dla Was stworzony.

2. W grodzie Kraka przed wiekiem

dk

Kraków to wspaniałe miasto – wiedzą o tym i mieszkańcy, i przyjezdni. Ma również bogatą historię. Odkrywa ją przed czytelnikami zakochana w królewskim grodzie Litwinka. Na swoim blogu Dawny Kraków przypomina, o czym przed wiekiem można było przeczytać w galicyjskiej prasie. Opisuje też tajemnicze losy starych kamienic i… międzywojenną modę męską.

3. Pod królewskim łożem

czdrp

Gorące romanse i ich owoce. Konflikty w rodzinie w każdej konfiguracji. Niespodziewane koligacje ludzi pozornie z sobą niezwiązanych. Niecodzienne życie codzienne A to wszystko na samym szczycie władzy – wśród książąt, królów i cesarzy. Jeśli chcecie się przekonać, że monarcha to też człowiek, zajrzyjcie koniecznie na fanpage Ciekawostki z dziejów rodów panujących.

4. Pod strzechą kurnej chaty

pch

A może wolicie zupełnie inne klimaty. Ubranie, pożywienie i przedmioty codziennego użytku największej grupy mieszkańców dawnej Polski, czyli chłopstwa. Jeśli interesuje Was w praktyce, jak żyli dawniej chłopi, macie ochotę przygotować sobie strój, który mogli nosić Wasi przodkowie, albo mieć torbę w XVII-wiecznym stylu, blog Projekt Chłop to zdecydowanie strona dla Was.

5. W niemieckim samochodzie pancernym

a3rz

Mamy też coś dla zainteresowanych historią militarną. Niemiecki sprzęt wojskowy, amunicja i umundurowanie z czasów II wojny światowej kryją wiele tajemnic. Możecie je odkrywać dzięki facebookowemu profilowi Armia III Rzeszy. Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji na temat potencjału militarnego hitlerowskich Niemiec, a to wszystko w bogatej szacie graficznej.

6. W zatopionym okręcie podwodnym

jt

W Wałbrzychu elektryzuje wieść o odkryciu złotego pociągu. Ale to nie jedyne miejsce, gdzie tajemnice z czasów II wojny światowej skrywane są głęboko. W Jeziorze Drawskim trwa wielka akcja poszukiwawcza niemieckiego U-boota oraz… placu manewrowego sprzed 200 lat! A to nie jedyne zagadki tego zbiornika. Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie stronę Jezioro Tajemnic.

7. W tipi Indian Wschodnich Lasów

sha

A na koniec coś z zupełnie innej beczki. Jest takie miejsce w Polsce, gdzie można się poczuć jak Winnetou albo Sully z serialu Doktor Quinn. To Wioska Indiańska Shaionke. Na jej fanpage’u znajdziecie interesujące informacje o walce Indian z kolonizatorami z Europy oraz ich życiu codziennym dawniej i współcześnie. Co dzień czeka też na Was kartka z kalendarza ważnych wydarzeń dla rodzimych mieszkańców Ameryki Północnej.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.