Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

[Zapowiedź] Księżniczki żyją długo i szczęśliwie… tylko w bajkach

Prawdziwe księżniczki się buntowały! Zdjęcie autorstwa AdinaVoicu, pixabay, domena publiczna.Daleko im do dziewczęcych ideałów rodem z produkcji Disneya. Nie spędziły życia na wypatrywaniu wymarzonego księcia, choć bywały na wielu balach. Nieraz musiały walczyć o swoją pozycję, a nawet życie. Choć ich historie zaczynają się od słów „dawno, dawno temu…”, rzadko mają szczęśliwe zakończenie.

Książka Lindy Rodriguez McRobbie „Niegrzeczne księżniczki” mieści w sobie prawdziwe historie trzydziestu kobiet z różnych czasów i zakątków świata. Znajdziecie w niej pełne pasji i zaskakujących faktów opowieści o znanych postaciach, takich jak Lukrecja Borgia, Anna Boleyn czy cesarzowa Sisi.

Ale nie tylko! W tej książce opisane są też tajemnicze historie zapomnianych księżniczek z krainy Wikingów, odległych Chin, a nawet imperium Azteków. Ich losy stanowią zaprzeczenie utartych opinii o błękitnokrwistych damach. Opisują bowiem kobiety, które pozwalały sobie na najbardziej ekscentryczne wybryki i zmieniały bieg historii. Łączyło je jedno – robiły to, co chciały.

Losy tych i wielu innych dobrze urodzonych kobiet znajdziecie w książce Lindy Rodriguez McRobbie "Niegrzeczne księżniczki" (Znak Horyzont 2016).

Losy tych i wielu innych dobrze urodzonych kobiet znajdziecie w książce Lindy Rodriguez McRobbie „Niegrzeczne księżniczki” (Znak Horyzont 2016).

Prawdziwe księżniczki były zdolne do czynów wzniosłych i okrutnych; podejmowały niemądre decyzje i popełniały błędy, kochały niewłaściwych ludzi. Kłamały, mordowały, wykorzystywały seks jako kobiecą broń i przebierały się za mężczyzn, byleby tylko utrzymać się przy władzy

Justa Grata Honoria – sprzymierzyła się z barbarzyńcami, by pomścić ukochanego i niemal zniszczyła Cesarstwo Rzymskie.

Alfhilda – uwięziona w wieży przez własnego ojca zbuntowała się, uciekła i została piratem.

Olga Kijowska – wymordowała swoich wrogów, objęła władzę i skutecznie rządziła krajem.

Stephanie von Hohenlohe – porzuciła księcia, by zostać szpiegiem i kochanką Hitlera.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.