Ciekawostki Historyczne

Daleko im do dziewczęcych ideałów rodem z produkcji Disneya. Nie spędziły życia na wypatrywaniu wymarzonego księcia, choć bywały na wielu balach. Nieraz musiały walczyć o swoją pozycję, a nawet życie. Choć ich historie zaczynają się od słów „dawno, dawno temu…”, rzadko mają szczęśliwe zakończenie.

Książka Lindy Rodriguez McRobbie „Niegrzeczne księżniczki” mieści w sobie prawdziwe historie trzydziestu kobiet z różnych czasów i zakątków świata. Znajdziecie w niej pełne pasji i zaskakujących faktów opowieści o znanych postaciach, takich jak Lukrecja Borgia, Anna Boleyn czy cesarzowa Sisi.

Ale nie tylko! W tej książce opisane są też tajemnicze historie zapomnianych księżniczek z krainy Wikingów, odległych Chin, a nawet imperium Azteków. Ich losy stanowią zaprzeczenie utartych opinii o błękitnokrwistych damach. Opisują bowiem kobiety, które pozwalały sobie na najbardziej ekscentryczne wybryki i zmieniały bieg historii. Łączyło je jedno – robiły to, co chciały.

Losy tych i wielu innych dobrze urodzonych kobiet znajdziecie w książce Lindy Rodriguez McRobbie "Niegrzeczne księżniczki" (Znak Horyzont 2016).

Losy tych i wielu innych dobrze urodzonych kobiet znajdziecie w książce Lindy Rodriguez McRobbie „Niegrzeczne księżniczki” (Znak Horyzont 2016).

Prawdziwe księżniczki były zdolne do czynów wzniosłych i okrutnych; podejmowały niemądre decyzje i popełniały błędy, kochały niewłaściwych ludzi. Kłamały, mordowały, wykorzystywały seks jako kobiecą broń i przebierały się za mężczyzn, byleby tylko utrzymać się przy władzy

Justa Grata Honoria – sprzymierzyła się z barbarzyńcami, by pomścić ukochanego i niemal zniszczyła Cesarstwo Rzymskie.

Alfhilda – uwięziona w wieży przez własnego ojca zbuntowała się, uciekła i została piratem.

Olga Kijowska – wymordowała swoich wrogów, objęła władzę i skutecznie rządziła krajem.

Stephanie von Hohenlohe – porzuciła księcia, by zostać szpiegiem i kochanką Hitlera.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.