Ciekawostki Historyczne

Uwielbiasz historię i chciałbyś, żeby była nie tylko Twoją pasją, ale też pracą? Jesteś dziennikarzem lub specjalistą od promocji i szukasz nowych wyzwań? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę ze światem mediów i chciałbyś zobaczyć jak wygląda praca w jednym z najpopularniejszych w Polsce magazynów historycznych? Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco to mamy propozycję właśnie dla Ciebie.

„CiekawostkiHistoryczne.pl” to jeden z najpopularniejszych na świecie serwisów internetowych poświęconych historii. Czyta nas już 350 000 użytkowników miesięcznie. Z Twoją pomocą dotrzemy do kolejnych odbiorców, pozyskamy nowych publicystów i nauczymy się w nowy, jeszcze ciekawszy sposób opowiadać o historii.

Oferujemy pracę stacjonarną w naszej redakcji w Krakowie, w młodym, ambitnym zespole. Nasza redakcja to też część Znaku – jednej z największych i najbardziej renomowanych grup wydawniczych w Polsce. U nas rozwiniesz skrzydła i na pewno nie będziesz się nudzić!

Szukamy nowych członków zespołu (Kraków):

Opiekun marki

[expand title=”Kliknij, aby rozwinąć to ogłoszenie„]

Wydawnictwo Znak poszukuje osoby na stanowisko opiekuna marki do pracy w redakcji portalu „CiekawostkiHistoryczne.pl”.

Zakres obowiązków:

  • współpraca z obecnymi partnerami medialnymi i pozyskiwanie nowych (radio, prasa, telewizja, portale horyzontalne)
  • przygotowywanie informacji prasowych, komunikacja związana z marką i podnoszenie jej wartości
  • odpowiedzialność za SEO i promocję treści portalu w internecie (np. Google Adwords)
  • organizacja eventów (np. targi książki)
  • opieka nad funkcjami handlowymi portalu (w tym np. opracowywanie akcji rabatowych, przecen)
  • sprzedaż usług reklamowych partnerom branżowym i pozyskiwanie nowych partnerów (wydawcy książek, prasy, programów telewizyjnych)
  • organizowanie występów medialnych naszych publicystów i odpowiedzialność za stałą obecność naszej marki oraz związanych z nią ludzi w mediach
  • promocja serii książkowej „Ciekawostek historycznych” i innych projektów naszego portalu
  • współpraca z domami mediowymi

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe, mile widziane humanistyczne
  • autentyczne zainteresowanie historią (pasja to podstawa – jeśli chcesz z nami pracować, liczymy, że będziesz ją podzielać!)
  • dobra lub bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • wysokie kompetencje językowe, umiejętność pisania tekstów perswazyjnych, umiejętności copywriterskie
  • umiejętność samodzielnego prowadzenia projektów, dobra prezencja, umiejętność prowadzenia negocjacji
  • bardzo dobra znajomość mediów, w tym przede wszystkim internetowych i branżowych (magazyny historyczne)
  • mile widziana znajomość rynku wydawniczego
  • kreatywność, entuzjazm, optymizm, umiejętność nieszablonowego myślenia
  • dobra znajomość social media, narzędzi reklamy internetowej, systemów zarządzania treścią (WordPress)
  • mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku (w mediach, reklamie lub na rynku wydawniczym)

Kontakt:
Prosimy o przesłanie na adres rekrutacja@ciekawostkihistoryczne.pl CV oraz krótkiej, krytycznej (!) opinii na temat obecnej formy/treści portalu „CiekawostkiHistoryczne.pl”. Jakie elementy by Pan/Pani zmienił/a? Jakie powinniśmy dodać funkcje lub rubryki, jakich pozyskać publicystów? Z jakich zrezygnować? (tekst nie dłuższy niż 1800 znaków). Proszę też pamiętać o podaniu w nagłówku wiadomości stanowiska na które Pan/Pani aplikuje.

[/expand]

Redaktor

Wydawnictwo Znak poszukuje osoby na stanowisko redaktora do pracy w redakcji portalu „CiekawostkiHistoryczne.pl”.

  • pozyskiwanie publicystów, opieka nad autorami współpracującymi z redakcją, zlecanie artykułów, nadzór nad procesem publikacji
  • językowe i merytoryczne redagowanie artykułów
  • opieka nad wybranymi rubrykami serwisu, praca koncepcyjna nad nowymi treściami
  • praca kreatywna, aktywny udział w kolegiach redakcyjnych (jeśli masz głowę pełną pomysłów i dobrze wiesz jaki temat, tytuł, lead i przekaz pozwoli nam dotrzeć z jednym tekstem do 50 lub 100 000 osób – to dokładnie Ciebie potrzebujemy!)
  • przygotowywanie treści redakcyjnych i publicystycznych (praca dziennikarska)
  • angażowanie użytkowników (koordynacja dyskusji, prowadzenie newslettera, opieka nad jednym z naszych profilów na Facebooku)

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe humanistyczne
  • duże oczytanie, znajomość literatury historycznej i nie tylko (kwintesencją naszej pracy jest kontakt z książką – szukamy ludzi, którzy też czytają bo lubią, a nie bo muszą)
  • bardzo wysokie kompetencje językowe, umiejętność pisania i redagowania tekstów dziennikarskich
  • dobra znajomość social media i orientacja w mediach internetowych oraz branżowych (magazyny poświęcone historii)
  • mile widziana także dobra znajomość niemieckiego, francuskiego lub rosyjskiego
  • przynajmniej podstawowa znajomość systemów zarządzania treścią (mile widziana znajomość systemu WordPress)
  • umiejętność samodzielnego prowadzenia projektów, wysokie kompetencje komunikacyjne
  • kreatywność, entuzjazm, optymizm, umiejętność nieszablonowego myślenie
  • udokumentowane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku (w mediach lub na rynku wydawniczym z naciskiem na opiekę nad publicystami i pracę nad cudzym tekstem)
  • udokumentowane doświadczenie publicystyczne (własne teksty publikowane w renomowanych mediach, poświęcone historii lub szeroko rozumianej kulturze)

Kontakt:

[/expand]

Stażysta/asystent

Oferujemy dwumiesięczny staż w Krakowie, w młodym, ambitnym zespole w zakresie ok. 3 dni w tygodniu. Propozycja jest skierowana do studentów studiów magisterskich oraz świeżo upieczonych absolwentów kierunków humanistycznych.

Staż ma charakter szkoleniowy – poszukujemy osób pragnących lepiej poznać świat mediów i branżę wydawniczą, wdrożyć się do pracy w portalu internetowym i pozyskać nowe umiejętności. Nie będziemy oczekiwać od Ciebie parzenia kawy, ale prawdziwego udziału w działaniach redakcji – z korzyścią dla Ciebie i dla nas.

W okresie stażu oferujemy symboliczne wynagrodzenie (pozwalające pokryć koszty dojazdów, wyżywienia itp.), ale na tym nie koniec. Chcemy zainwestować w Ciebie czas i przekazać Ci nasze umiejętności. Jeśli tylko się sprawdzisz, zaproponujemy Ci dalszą współpracę z naszym zespołem w oparciu o umowy cywilno-prawne – z uczciwymi stawkami i na komfortowych warunkach. Dla najlepszego uczestnika stażu mamy też stanowisko asystenta w naszej redakcji.

Wymagania:

  • dyplom ukończenia studiów humanistycznych (niekoniecznie historii!) lub bliska perspektywa jego uzyskania.
  • dobra znajomość literatury historycznej
  • dobra znajomość treści i formuły „Ciekawostek historycznych”
  • wysokie umiejętności językowe
  • udokumentowane doświadczenie w pisaniu tekstów popularnonaukowych związanych z historią
  • dobra znajomość mediów społecznościowych
  • elokwencja i umiejętność zwięzłego przedstawiania swoich opinii, kreatywność, zapał
  • dobra znajomość języka angielskiego

Kontakt:

[/expand]

Szukamy współpracowników (również spoza Krakowa):

Grafik

Wizualna strona „CiekawostekHistorycznych.pl” zdecydowanie wymaga poprawy. Jesteśmy tego świadomi i chętnie nawiążemy współpracę z profesjonalistami: zarówno grafikami komputerowymi, jak i rysownikami. Grafikowi zainteresowanemu stałą kooperacją z nami możemy zaproponować nawet kilka zleceń tygodniowo. Mile widziane będą osoby z Krakowa (zawsze dobrze spotkać się od czasu do czasu w redakcji i powymieniać pomysłami), ale nie jest to warunek obowiązkowy.

Możliwe zakresy współpracy:

  • przygotowywanie banerów animowanych (HTML5, gif).
  • przygotowanie banerów statycznych (np. nagłówki stron na Facebooku).
  • przygotowywanie grafik do codziennego zastosowania w serwisie: miniatur artykułów, miniatur do wykorzystania na Facebooku (w tym animowanych gifów), grafik i kompozycji handlowych.
  • przygotowanie projektów ulotek i katalogów
  • obróbka i koloryzacja ilustracji, tworzenie kolaży i kompozycji (na potrzeby portalu oraz naszej serii książkowej)
  • przygotowanie oryginalnych ilustracji artykułów (np. nowe portrety postaci historycznych)

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do przesłania CV i/lub portfolio na adres rekrutacja@ciekawostkihistoryczne.pl. Proszę też pamiętać o podaniu w nagłówku wiadomości, że chodzi o współpracę graficzną.

[/expand]

Publicysta / dziennikarz

Stale poszukujemy nowych publicystów. Nasze łamy są otwarte dla początkujących naukowców i miłośników historii, ale zależy nam także na treściach doświadczonych autorów. Oferujemy atrakcyjne (na tle stawek obowiązujących w innych magazynach internetowych i prasie lokalnej) honoraria w zamian za teksty popularnonaukowe, a w perspektywie – także recenzje i materiały publicystyczne.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do przesłania CV i przykładów artykułów (poświęconych historii lub szeroko rozumianej kulturze) publikowanych uprzednio w mediach bezpośrednio do naszego redaktora naczelnego, na adres: janicki@ciekawostkihistoryczne.pl.

[/expand]

KOMENTARZE