Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Szokująca prawda o tym, jak Amerykanie potraktowali tysiące więźniów kacetów

Szokująca prawda o tym jak Amerykanie potraktowali tysiące więźniów kacetówWydawało się Wam, że tuż po wyzwoleniu niemieckich obozów ich więźniowie natychmiast mogli wrócić do rodzin? Cóż, byliście w błędzie. Amerykanie sami o sobie mówili, że traktują uwięzionych Żydów tak samo jak naziści, z tą różnicą, że ich nie zabijają…

Trudno się temu dziwić, skoro nawet Harry Truman prywatnie kpił z „żydków” i „chałaciarzy”, a jego żona unikała jak ognia przyjmowania ich w domu.

Wspólnie z serwisem Deser.pl zapraszamy na film oparty na artykule autorstwa Rafała Kuzaka: „Naśladowcy Hitlera? Amerykanie traktowali więźniów obozów koncentracyjnych jak bydło”. Pełną, tekstową wersję materiału znajdziecie TUTAJ. Zapraszamy też do odwiedzenia stron Deseru.pl i zapoznania się z dyskusją pod filmem.

Zupełnie nowe spojrzenie na Holokaust

Artykuł porusza następujące tematy:

  Czas akcji:

   Miejsce akcji:

    Komentarze (9)

      • Nasz publicysta | Aleksandra Zaprutko-Janicka Odpowiedz

       Źródłem informacji jest nowa publikacja wypuszczona przez Wydawnictwo Literackie, której autor jest laureatem Pulitzera. Polecam zapoznanie się nie tylko z filmem, ale i z artykułem, na podstawie którego powstał scenariusz do filmu.

     • alternatywy01 Odpowiedz

      Żydzi byli tylko pretekstem. Wojna była sponsorowana i kierowana pod okiem potężnych Rycerzy Maltańskich gdzie wtedy już ehhhh. Żydzi to na dzień dzisiejszy legenda i ślepa obsesja.

    1. AB Odpowiedz

     W takich obozach przebywali nie tylko Żydzi. Moja babcia poznała się w takim obozie z moim dziadkiem – jedno pracowało w fabryce Junkersa w Austrii, a drugie u jakiegoś bauera w Niemczech. Żadne z nich nie miało korzeni semickich. Nie wiem, jak dziadek to wspominał, bo nie miałem szansy z nim o tym porozmawiać. Babcia natomiast bardzo narzekała na Amerykanów, co ciekawe nawet bardziej niż na Niemców z fabryki Junkersa. Jeśli chodzi o Jankesów, to pamiętać należy, że u nich jeszcze długo po wojnie panowała segregacja rasowa i raczej nie ma co się dziwić ich rasizmowi. Wcześniej zresztą też chętnie współpracowali z Rzeszą, nawet hollywoodzkie studia, których właściciele wiadomo, z jakiej nacji się wywodzili, wysyłały tam sporo kasy. A Brytole, no cóż, warto pamiętać, że to oni wymyślili obozy koncentracyjne vide wojny burskie.

    Dodaj komentarz

    Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.