Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na wrzesień 2015

Mocno nieaktualne wrzesen (miniatura)Aż trudno uwierzyć jak ten czas pędzi. Sierpień już prawie za nami, a to oznacza, że pora na kolejną odsłonę naszego rekomendacyjnego cyklu. Jeżeli jesteście ciekawi, co tym razem w historycznych internetach piszczy, to zapraszamy na jeszcze ciepłą porcję „mocno nieaktualnych stron”.

Podobnie, jak ostatnio w naszym zestawieniu znalazło się siedem – oby była to szczęśliwa siódemka – propozycji, które powinny Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie. Oczywiście, jak zawsze czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”.

Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Na początek coś dla osób interesujących się I oraz II wojną światową. Właśnie z myślą o Was powstał facebookowy fanpage 1914-1918 oraz 1939-1945 fotografie. Jego nazwa mówi wszystko, zatem sprawdźcie sami czy to coś dla Was.
Lubicie czytać książki historyczne? Na pewno lubicie, dlatego polecamy Waszej uwadze profil Czytam książki historyczne i się tego nie wstydzę. Znajdziecie tam w przystępnej formie nowinki książkowe, zapomniane źródła i klasyki dziejopisarstwa.
A teraz coś dla miłośników naprawdę odległych dziejów, a mianowicie facebookowy fanpage Starożytność nieznana. Jeżeli interesuje Was ta epoka, to koniecznie powinniście tam zawitać.
Interesujecie się tajemnicami historycznymi? Skarby, sekretne krypty, tajne przejścia od zawsze pociągały ludzi. Nie inaczej jest w przypadku prowadzącej kanał PrzygodowaTV, która zabiera nas w podróż po Polsce i nie tylko śladami archeologiczno-historycznych zagadek.
We wrześniu obchodzimy Dzień Podziemnego Państwa Polskiego, między innymi dlatego Waszej uwadze polecamy facebookowy profil Kamienie na Szaniec. Znajdziecie tam informacje, wspomnienia o bohaterach Kamieni na szaniec, Polskim Państwie Podziemnym i o Żołnierzach Wyklętych.
Na chwilę znów przeniesiemy się w odległe czasy, a konkretnie do starożytnego Rzymu. Wszystko za sprawą niezwykle interesującej grupy rekonstrukcyjnej i ich strony internetowej Legio XXI Rapax. Prawdziwa gratka dla osób zainteresowanych rzymskimi legionami.
Na zakończenie wracamy na You Tube, a konkretnie na kanał Kuby Potockiego ze Stowarzyszenia Arma.pl, który w swoich filmach przybliża tematykę Dawnych Europejskich Sztuk Walki. Jeżeli chcecie dowiedzieć się co kryje się pod tą nazwą, to zapraszamy do obejrzenia Jego filmów.

 

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.