Ciekawostki Historyczne

Aż trudno uwierzyć jak ten czas pędzi. Sierpień już prawie za nami, a to oznacza, że pora na kolejną odsłonę naszego rekomendacyjnego cyklu. Jeżeli jesteście ciekawi, co tym razem w historycznych internetach piszczy, to zapraszamy na jeszcze ciepłą porcję „mocno nieaktualnych stron”.

Podobnie, jak ostatnio w naszym zestawieniu znalazło się siedem – oby była to szczęśliwa siódemka – propozycji, które powinny Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie. Oczywiście, jak zawsze czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”.

Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Na początek coś dla osób interesujących się I oraz II wojną światową. Właśnie z myślą o Was powstał facebookowy fanpage 1914-1918 oraz 1939-1945 fotografie. Jego nazwa mówi wszystko, zatem sprawdźcie sami czy to coś dla Was.
Lubicie czytać książki historyczne? Na pewno lubicie, dlatego polecamy Waszej uwadze profil Czytam książki historyczne i się tego nie wstydzę. Znajdziecie tam w przystępnej formie nowinki książkowe, zapomniane źródła i klasyki dziejopisarstwa.
A teraz coś dla miłośników naprawdę odległych dziejów, a mianowicie facebookowy fanpage Starożytność nieznana. Jeżeli interesuje Was ta epoka, to koniecznie powinniście tam zawitać.
Interesujecie się tajemnicami historycznymi? Skarby, sekretne krypty, tajne przejścia od zawsze pociągały ludzi. Nie inaczej jest w przypadku prowadzącej kanał PrzygodowaTV, która zabiera nas w podróż po Polsce i nie tylko śladami archeologiczno-historycznych zagadek.
We wrześniu obchodzimy Dzień Podziemnego Państwa Polskiego, między innymi dlatego Waszej uwadze polecamy facebookowy profil Kamienie na Szaniec. Znajdziecie tam informacje, wspomnienia o bohaterach Kamieni na szaniec, Polskim Państwie Podziemnym i o Żołnierzach Wyklętych.
Na chwilę znów przeniesiemy się w odległe czasy, a konkretnie do starożytnego Rzymu. Wszystko za sprawą niezwykle interesującej grupy rekonstrukcyjnej i ich strony internetowej Legio XXI Rapax. Prawdziwa gratka dla osób zainteresowanych rzymskimi legionami.
Na zakończenie wracamy na You Tube, a konkretnie na kanał Kuby Potockiego ze Stowarzyszenia Arma.pl, który w swoich filmach przybliża tematykę Dawnych Europejskich Sztuk Walki. Jeżeli chcecie dowiedzieć się co kryje się pod tą nazwą, to zapraszamy do obejrzenia Jego filmów.

 

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

Średniowiecze

To była jedna z najbardziej brutalnych...

Łamanie kołem pozwalało decydować dokładnie, ile potrwa kara. Na dodatek było wyjątkowo bolesne – i spektakularne. Rekordziści konali w mękach nawet kilka dni.

25 października 2021 | Autorzy: Maria Procner

Średniowiecze

Średniowieczna kuchnia polska, czyli nie tylko...

Suta i dobrze doprawiona? A może zbyt tłusta i przesolona? Jaka była polska kuchnia w średniowieczu? Oto co jadali nasi przodkowie 500 lat temu...

24 października 2021 | Autorzy: Agnieszka Bukowczan-Rzeszut

Historia najnowsza

Szczyt makabry? Robił rzeźby z ludzkich...

W 1977 roku niemiecki lekarz Gunther von Hagens opracował proces nazwany potem plastynacją. Kilkadziesiąt lat później jego „trupy” zagrały w filmie o Bondzie.

23 października 2021 | Autorzy: Joanna Wycisło

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.