Ciekawostki Historyczne

Mam dla Was kolejną porcję rekomendacji. Nad Polskę nadciągnęły nawałnice więc tym razem będzie bez drinka z palemką i bez leżaka. Zamiast wylegiwać się na plaży, wchodzimy w nieco mroczniejsze klimaty. Zwiedzimy podziemia i wnętrza U-Bootów. A na deser? Puchar z trucizną prosto od Lukrecji Borgii.

Kolejny tydzień oznacza kolejne zestawienie książek nadesłanych do redakcji „Ciekawostek” przez wydawców. Tym razem listę zawojowali Borgiowie. Dla równowagi sporo też drugiej wojny światowej. Każdy znajdzie coś ciekawego.

 Londyn podziemny, Peter Ackroyd (Wydawnictwo Zysk i S-ka)

Londyn podziemny, Peter Ackroyd (Wydawnictwo Zysk i S-ka)

Londyn podziemny, Peter Ackroyd (Wydawnictwo Zysk i S-ka)

Autor niezwykłej biografii Londynu powraca do jedynego w swoim rodzaju miasta. Tym razem pokazuje czytelnikowi świat niewidoczny gołym okiem.

Wraz z nim zejdziemy do podziemi, bez których Londyn nie mógłby istnieć. Towarzyszyć będziemy kanalarzom i szczurołapom. Poznamy tajemnice tuneli metra, schronów i niezwykłych tajnych przejść pod najsłynniejszymi budynkami brytyjskiej stolicy.

Krew i piękno, Sarah Dunant (Black Publishing)

Krew i piękno, Sarah Dunant (Black Publishing)

Krew i piękno, Sarah Dunant (Black Publishing)

Świat sławnej rodziny Borgiów to przepych, trucizna, spisek, krew i piękno. Te niezwykłe czasy odmalowuje w swojej powieści Sarah Dunant. Zręcznie i bez pruderii opisuje intrygi, miłość i namiętność.

Choć losy Borgiów wielokrotnie stawały się kanwą powieści, filmów i seriali, Krew i piękno dzięki lekkiemu pióru autorki mają w sobie ujmującą świeżość. Na nowo można się zakochać w pięknej Lukrecji i jej bliskich.

Książkę otworzyłam po raz pierwszy tylko po to, by zobaczyć jak  środek prezentuje się wizualnie. Zanim się zorientowałam, przeczytałam pięć stron. Wciąga natychmiast.

Żelazne trumny, Herbert A. Werner (Finna)

Żelazne trumny, Herbert A. Werner (Finna)

Żelazne trumny, Herbert A. Werner (Finna)

Gdańskie wydawnictwo Finna oddaje do rąk czytelników kolejne niezwykłe wspomnienia, których autorem jest niemiecki podwodniak. Herbert A. Werner, opisał życie członka załogi U-Boota bez krztyny lukru, nie ukrywając przy tym, że do końca wierzył w wygraną Trzeciej Rzeszy i pragnął triumfu Hitlera.

Cztery lata spędził o krok od śmierci i nawet po kilku dekadach nie bał się tego napisać wprost. Śmiertelnie niebezpieczny okręt podwody w każdej chwili mógł się stać po prostu stalową trumną spoczywającą na dnie oceanu. Werner wspomina nie tylko walki, ucieczki, pościgi i polowania. Na kartach książki nie brakuje też zwyczajnych trosk marynarza.

Trafiły do nas także następujące książki:

Tajemnice Inferno, Dan Burstein, Arne de Keijzer (Wydawnictwo Astra) – „Tajemnice Inferno to unikalny przewodnik, który zabiera czytelnika w podróż do świata stworzonego przez Dana Browna w jego najnowszej książce zatytułowanej Inferno” (fragment notki okładkowej).

Borgiowie. Historia nieznana, G. J. Meyer (Wydawnictwo Astra) – „Czy naprawdę istnieli Borgiowie, o których mówią legendy? G.J. Meyer, opierając się na wyczerpujących badaniach i materiałach źródłowych, do których niewielu przed nim dotarło, odkrywa fascynującą prawdę o ludziach zaklętych w powtarzanym od wieków micie” (fragment notki okładkowej).

Kobiety wokół Stalina. Kochanki i katorżniczki, Elwira Watała (Videograf)Poruszające biografie kobiet, które los zetknął z największym tyranem XX wieku. W pierwszej części książki autorka przedstawia luksusowe życie kochanek Stalina i żon kremlowskich prominentów” (fragment notki okładkowej).

Stanisław Brzostowski. Postawa krytyczna. Wiek XX, Andrzej Mencwel (Krytyka Polityczna) – „Stanisław Brzozowski (1878-1911) – poeta e filosofo, jak określił się przedśmiertnie, swą pasję filozoficzną i krytyczną poświęcił służbie osobowości twórczej, polskości nowoczesnej, ludzkości wyzwolonej” (fragment notki okładkowej).

Co im się wydaje. O co chodzi?

Co tydzień przedstawiamy wam książki nadesłane do naszej redakcji. Wydawcom i autorom gwarantujemy, że każda bez wyjątku pozycja jaką otrzymamy trafi do jednej z edycji naszego zestawienia. Nasz adres znajdziecie w rubryce „Kontakt”. Możecie też zajrzeć do poprzedniego odcinka „Co im się wydaje?”.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.