Ciekawostki Historyczne

Kilka miesięcy temu prof. Norman Davies otrzymał z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego polskie obywatelstwo. Z tej okazji zapytaliśmy co pierwsze, według Was, powinien zrobić prof. Davies jako świeżo upieczony Polak? Odpowiedzi były naprawdę... interesujące. A zresztą, przekonajcie się sami. 

W wielu komentarzach przewinął się motyw narzekania, skarpetek do sandałów oraz wyprawy do Biedronki. No to już wiemy jakie są symbole polskości ;). Poniżej nieco przykładów Waszej radosnej(?) twórczości:

Anonim: ubrać klapki na skarpety, kupić w Biedrze VIP-a i mrożone pierogi

dominowski: Profesor powinien przez jeden dzień ponarzekać na wszytko co go otacza, a potem napisać książkę o polskim narzekaniu.

Mateusz Szczepańczyk: Co powinien zrobić pan Davies jako ,,świeżo upieczony” Polak? To oczywiste. Stać się ogromnym malkontentem. Każdy Polak narzeka na to co jest dookoła niego. Zawsze naszemu Narodowi coś nie pasuje, zawsze każdy jest na ,,Nie”, a potem narzekają że nic się nie zmienia. Pan Davies jeśli ma być 100% Polakiem powinien zostać malkontentem. Ew. z rzeczy innego typu mógłby nałożyć białe skarpetki do sandałów i zjeść bigos, popijając wódką ze swoim szwagrem, który winien posiadać sumiasty wąs.

Nagrodami w konkursie są trzy egzemplarze książki prof. Normana Daviesa „Powstanie '44″. W tym jeden z Jego autografem.

Nagrodami w konkursie są trzy egzemplarze książki prof. Normana Daviesa pt. „Powstanie ’44″. W tym jeden z Jego autografem.

M: To proste: powinien natychmiast zapuścić wąsy i brzuszek, ubrać skarpetki i klapki a do tego rybacka kamizelkę. Od pierwszego momentu powinien zacząć siarczyście przeklinać i dużo narzekać, przede wszystkim na złodziejski rząd i pogodę. Powinien natychmiast ogłosić się ekspertem w dziedzinie polityki i piłki nożnej. Musi się dorobić wrednej, jęczącej teściowej i koniecznie znaleźć sobie szwagra do którego będzie mógł się zwracać per „śwagier” i pić z nim duże ilości wódki, oczywiście zagryzając kiszonym i opowiadając sprośne dowcipy. Obowiązkowo powinien mieć sąsiada któremu będzie mógł wszystkiego zazdrościć. W pierwszy dzień musi też zjeść rosół i schabowego, i zrobić „gryla” na działce (tzw wakacje na RODOS – Rodzinne Ogródki Działkowe Otoczone Siatką) – wszystkie te produkty mają być kupione w osiedlowym dyskoncie. Dobrze by było gdyby zaczął jeździć maluchem z bagażnikiem na dachu i kaseciakiem w środku, a w nim obowiązkowo powinien mieć kasetę z największymi przebojami disco polo. Musi przynajmniej raz wybrać się tym maluchem na wakacje nad morze. Powinien też co sobotę grać w totolotka, i potrafić za najniższą krajową przeżyć do pierwszego
Oprócz wyżej wymienionych powinien też być złotą rączką, odznaczać się pracowitością i sumiennością, być uprzejmym, wesołym i szarmanckim. Musi zawsze sobie dawać rade i iść z fartem przez życie. Musi umieć kombinować (tego powinien się nauczyć na początku) być szczęściarzem, mieć żonę matke-polkę i gromadkę wesołych dzieci. Nigdy się nie poddawać pomimo przeciwnościom losu i ciągle wierzyć że będzie lepiej.
Musi po prostu zacząć być typowym Polakiem :)

Magda:
P okochać narzekanie
O balić flaszkę
L ubować się w marudzeniu
A lbo
K ochać Polskę taką jaka jest :)

kay: Powinien zacząć mieć ślepą nadzieję, że nasi piłkarze coś osiągną. Ponarzekać na pogodę, na ZUS i na drogi ale zbulwersować się, kiedy jakikolwiek obcokrajowiec to potwierdzi. Powiesić na ścianie portret papieża. Na złość Putinowi zjeść jabłko nawet jeśli ich nie lubi. I zaplanować wycieczkę nad polskie morze, bo nawet jak będzie zimno i będzie narzekać to i tak będzie najlepiej ;)

chudy literat: sprawdzić promocje w biedronce

yarosh: Profesor N. Davies powinien zacząć narzekać na wszystko co się dzieje wokół , i z kwaśną miną chwalić się świetlistą historią Polski która już dawno minęła i nie wróci.

Łukasz: Uważam, że Pan Profesor z czystym sumieniem może teraz przejść do … narzekania, cóż prawdziwemu Polakowi nie wypada nie narzekać. A Pan profesor już się tak nas nachwalił :)

Bartosz: Profesor Davies jako świeżo upieczony Polak powinien poczytać sobie trochę historii polski aby wiedzieć w jakim dumnym kraju żyje. Najlepiej coś o naszej husarii jak zwalczała o wiele większe armie oraz o kodzie Enigma i o tym jak Józef Piłsudski chciał zapobiec II wojnie światowej oraz o Żołnierzach wyklętych. A na koniec sobie może ponarzekać na nas cały rząd i na media które okłamują nas oraz na nasze polskie ukochane drogi.

Anonim: Założyć sandały na skarpetki i w tym zacnym stroju wybrać się do Biedronki, nakupić sporo jabłek i spakować do firmowej reklamówki, spożyć przed sklepem na złość Putinowi robiąc selfie na facebooka.

Karol: zapuścić wąsy i napić się ze szwagrem

janusz: Spić się w sobotę na grilu na działce a w niedzielę pojść do kościoła

A teraz trzy komentarze, które nagrodziliśmy książkami:

I nagroda:

Vlad Tepes: Profesor powinien wyjaśnić młodym Polakom, dlaczego przyjął nasze obywatelstwo, w czasie kiedy tysiące z nich wyjeżdża z Ojczyzny i często nie wraca. Mam wrażenie, że jako obcokrajowiec mógłby otworzyć nam oczy na walory wolnej Polski, których nie dostrzegamy. Profesor najwyraźniej ceni nasz kraj, widzi w nim coś wyjątkowego, czego my sami nie zauważamy. A przecież mimo wielu wad, idziemy wreszcie do przodu. Jako świeżo upieczony obywatel Polski profesor powinien spróbować udowodnić, że Polska to miejsce szczególne, w którym warto żyć.

II nagroda:

Obcy: Powinien robić swoje…. czyli pisać książki, podróżować po Polsce, zachwycać się naszym krajem i rozpowiadać wszem i wobec że Polska to wspaniały kraj tak, że w końcu my Polacy też w to uwierzymy:)

III nagroda:

Mateusz: Powinien rozpocząć walkę partyzancką z przeważającym przeciwnikiem ( np. wybrać się do puszczy Białowieskiej z samą tylko łapką na muchy i spróbować przegonić komary :D)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a tym którym się nie poszczęściło przypominamy, że z naszym kodem możecie kupić książkę prof. Daviesa ze sporym rabatem.

Nie wygrałeś w konkursie? Nic straconego kup książkę dużo taniej niż inni:

KOMENTARZE (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zlapmnie

Złożyć deklarację śmieciową!

Józef Piotr

Uwazam że powinien nie bać się poznawać HISTORII POLSKI i Polaków

Oraz bardzo proszę o przekazanie poniższego

Proszę o przekazanie Sz Panu Profesorowi Normanowi Davies”wi informacji o tym że Historia Polski sięga wg źródeł pisanych 4000 (czterech tysięcy) lat a na terytorium Eurpy środkowej Słowianie żyją od POTOPU.
Historia którą opisuje Pan Profesor a zaczynającą się od 966 roku nowej ery była uprawiana za czasów zniewolenia Polaków – Słowian .
Wychwala Pan Profesor również ostatniego Krola Polski Stanislawa Poniatowskiego m. In. Za jego „światłe reformy” co jest wnioskiem nieuprawnionym gdyż tenże Krol zamiast bronić wlasną piersią z mieczem w ręku powierzonego Królestwa pisemnie zrzekl się tronu na rzecz Katarzyny wczesniej przystępując do konfederacji Targowickiej czyli dla nas Polaków : Niech będzie przeklęte imię Jego.
Podsylam uprzejmie Panu Profesorowi ściagę do skorzystania z wiedzy zawartej w kronikach a opublikowanych w Internecie i uważam że wystarczy pójść śladami wynikającymi z tych informacji i przyswoić sobie prawdziwą a nie propagandowa HISTORIE POLSKI.
Ufam że jak przystało na pana Profesora , wyciagnie pan właściwe wnioski,
Oto przykładowe linki:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLb6S-JbDo2qIuBaRoI-ZMFzFjXgnHLF2l
https://www.youtube.com/watch?v=y8IVwoM9wCg&list=PLb6S-JbDo2qJH1GoavdOIqWCD1AkOS8o7&index=2

Materiałów z tego zakresu tematycznego jest mnóstwo – wystarczy poszukać.
Sa w dzisiejszych czasach dostępne Kroniki : Kadlubka . Galla , Prokosza , Nestora, Mnicha z Międzyborza ,………………, i ponadto Kroniki francuskie , Rzymskie a niemieckie również.
Wystarczy poszukać
Trud poznania historii Polski zadał sobie mieszkający w Kanadzie niejaki Pawel Szydlowski i wcale nie jest Profesorem i na pewno udostępni posiadaną wiedzę w tym temacie.
Życzę Panu Profesorowi sukcesow na drodze poznawania Historii Narodow Słowiańskich w tym Polskiego żyjących w Europie od 4000 lat
Z poważaniem Piotr Ostrowski

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.