Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na październik 2014

Chociaż trudno w to uwierzyć za oknem rozgościła się na dobre jesień, a co za tym idzie wieczory są coraz dłuższe. To doskonała okazja, aby poznać nowe strony historyczne. Jeżeli jesteście ciekawi, co tym razem dla Was przygotowaliśmy w naszym „polecankowym” cyklu, to zapraszamy do lektury.

Podobnie jak ostatnio w naszym zestawieniu znalazło się siedem – oby była to szczęśliwa siódemka – propozycji, które powinny Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie.

Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Cichociemni, byli elitą polskiej dywersji w trakcie II wojny światowej. Jeżeli interesują Was ich losy koniecznie powinniście odwiedzić facebookowy profil o wszystko mówiącej nazwie Cichociemni. Znajdziecie tam zdjęcia, artykuły oraz wiele innych materiałów na ich temat.
A teraz coś dla miłośników włoskiej armii (są tu jacyś?). Jeżeli zaliczacie się to tego grona, lub po prostu chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat włoskich sił zbrojnych w pierwszej połowie XX wieku, to sprawdźcie stronę Army 1914-1945.
Chodzicie jeszcze do szkoły? Jeżeli tak, to facebookowy fanpege Ucz się razem ze mną – historia powinien Was zainteresować. Ci którzy szkołę już skończyli też mogą tam zajrzeć, może dowiecie się czegoś nowego.
Portali historycznych nigdy za wiele. Dlatego polecamy Waszej uwadze serwis o-historii.pl. Znajdziecie tam naprawdę wiele interesujących artykułów z różnych epok.
Nie jest tajemnicą, że okresem historycznym cieszącym się największą popularnością jest II wojna światowa, nie można jednak zapominać o jej poprzedniczce. Właśnie wielkiej wojnie poświęcony jest profil First World War, gdzie znajdziecie bardzo interesujące grafiki odnoszących się do tego konfliktu.
Przedwczoraj obchodziliśmy Dzień Podziemnego Państwa Polskiego, dlatego Waszej uwadze polecamy facebookowy profil Kamienie na Szaniec. Jego autorki publikują tam informacje, wspomnienia o bohaterach Kamieni na szaniec, Polskim Państwie Podziemnym i o Żołnierzach Wyklętych.
Cenzura to paskudna rzecz. Właśnie z takiego założenia wyszyli twórcy jutubowego kanału Historia bez cenzury. Publikują tam kilkunastominutowe filmy w których prowadzący, bez rzeczonej cenzury, opowiada o życiu królów, książąt i nie tylko.

 

Komentarze (1)

  1. Jan Sz. Odpowiedz

    brakuje @Tajne Stowarzyszenie Jawnych Przeciwników Barokizowania Budowli Gotyckich ! Już dawno powinno się tu znaleźć!

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.