Ciekawostki Historyczne

Jakby II światowej było nam mało, w czerwcu 1945 roku Polska o mało nie wplątała się w kolejną wojnę! Niewiele brakowało, a bilibyśmy się z najbliższym sąsiadem - Czechosłowacją.

W pewnym momencie zrobiło się na prawdę gorąco. Polska i Czechosłowacja rozpoczęły koncentrację wojsk na granicy. Żaden z krajów nie chciał ustąpić nawet na krok. Oba rządy słały noty dyplomatyczne we wszystkich kierunkach, oświadczając stanowczo, że sporne ziemie zajmą ich wojska bez względu na koszty. „Ciekawostki Historyczne” we współpracy z działem wideo Gazety.pl przedstawiają krwawy konflikt, który o mały włos nie wybuchł.

 

Film powstał w oparciu o jeden z naszych artykułów. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji go przeczytać, to najwyższa pora to zrobić! Pod tym LINKIEM znajdziecie jeszcze więcej ciekawych informacji. Polecamy także komentarze do filmu zamieszczone na stronach Deseru.pl.

KOMENTARZE (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasz publicysta | Redakcja

Komentarze z naszego profilu na Fb https://www.facebook.com/ciekawostkihistoryczne:

Okupski S.: Przykro mi, że typowy Janusz z Polski jest taki zafascynowany Czechami i ich kulturą ( a w szczególności językiem ) nie wiedząc tym samym, że Czesi nas nawet nie tolerują.

Marcin Paweł Ł.: nota bene: język czeski, po rozpadzie Austrowęgier, odrestaurowano „rzutem na taśmę”, Czesi byli niemieckojęzyczni, to, co teraz jest językiem czeskim to wypadkowa badań etnograficznych (zapadłe wioski w górach) i językoznawczych (dotyczących historii języków słowiańskich)

Pedro G.: W Kłodzku było ostro, nawet pociag pancerny brał udział w zadymie

Zobacz również

Bardzo wojownicza Polska

Zdawać by się mogło, że w dwudziestym wieku Polska wystarczająco wycierpiała. Musiała się w kółko bronić. Przed bolszewikami, przed Ukraińcami we Lwowie i Przemyślu, przed...

11 października 2014 | Autorzy: Redakcja

Kobiety, z którymi Wasi dziadkowie nie chcieliby się spotkać w ciemnej uliczce!

Mawia się, że gdzie diabeł nie może, tam babę pośle. One udowodniły, że to święta racja. Zabijały defraudowały, szantażowały i oszukiwały. Były piękne i niebezpieczne,...

9 sierpnia 2014 | Autorzy: Redakcja

Czy chciałbyś napić się z czaszki swojego wroga? Najbardziej makabryczne historie

Potrawka z kota, narzeczony ugotowany we wrzącym smalcu i kanibale w Leningradzie. Znowu będziemy Was straszyć. Tym razem w formie filmowej!

15 maja 2014 | Autorzy: Redakcja

Wideo: 10 najbardziej przekłamanych historii

Francuzi to tchórze, Polacy to rycerze bez skazy, a przed wojną było po prostu lepiej. Historia pełna jest mitów i często okazuje się, że prawda...

27 kwietnia 2014 | Autorzy: Redakcja

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.