Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Czesi chcieli… podbić Polskę w 1945 roku! (a przynajmniej kawałek Polski)

wojna wideoJakby II światowej było nam mało, w czerwcu 1945 roku Polska o mało nie wplątała się w kolejną wojnę! Niewiele brakowało, a bilibyśmy się z najbliższym sąsiadem – Czechosłowacją.

W pewnym momencie zrobiło się na prawdę gorąco. Polska i Czechosłowacja rozpoczęły koncentrację wojsk na granicy. Żaden z krajów nie chciał ustąpić nawet na krok. Oba rządy słały noty dyplomatyczne we wszystkich kierunkach, oświadczając stanowczo, że sporne ziemie zajmą ich wojska bez względu na koszty. „Ciekawostki Historyczne” we współpracy z działem wideo Gazety.pl przedstawiają krwawy konflikt, który o mały włos nie wybuchł.

 

Film powstał w oparciu o jeden z naszych artykułów. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji go przeczytać, to najwyższa pora to zrobić! Pod tym LINKIEM znajdziecie jeszcze więcej ciekawych informacji. Polecamy także komentarze do filmu zamieszczone na stronach Deseru.pl.

Artykuł porusza następujące tematy:

  Czas akcji:

   Miejsce akcji:

    Komentarze (1)

    1. Nasz publicysta | Redakcja Odpowiedz

     Komentarze z naszego profilu na Fb https://www.facebook.com/ciekawostkihistoryczne:

     Okupski S.: Przykro mi, że typowy Janusz z Polski jest taki zafascynowany Czechami i ich kulturą ( a w szczególności językiem ) nie wiedząc tym samym, że Czesi nas nawet nie tolerują.

     Marcin Paweł Ł.: nota bene: język czeski, po rozpadzie Austrowęgier, odrestaurowano „rzutem na taśmę”, Czesi byli niemieckojęzyczni, to, co teraz jest językiem czeskim to wypadkowa badań etnograficznych (zapadłe wioski w górach) i językoznawczych (dotyczących historii języków słowiańskich)

     Pedro G.: W Kłodzku było ostro, nawet pociag pancerny brał udział w zadymie

    Dodaj komentarz

    Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.