Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na czerwiec 2014

Mocno nieaktualnePrzyznajemy, że nie spodziewaliśmy się, iż „mocno nieaktualne strony” przypadną Wam tak do gustu. Z tym większą przyjemnością zapraszamy zatem na trzecią odsłonę naszego polecankowego cyklu

Tym razem zmieniamy jednak nieco formułę. W naszym zestawieniu znalazło się bowiem siedem – oby była to szczęśliwa siódemka  – propozycji, które powinny Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie.

Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

ZHistoriiJeżeli interesują Was ciekawostki związane z historią (często podane w formie obrazkowej) oraz recenzje książek, to zdecydowanie powinniście odwiedzić blog ZHistorii. Znajdziecie tam wszystko czego szukacie.
Armia KrajowaTen fanpage pojawił się już w naszym pilotażowym zestawieniu, ale zaangażowanie osób, które go tworzą zasługuje na szczególnie docenienie. Szczerze zachęcamy Was do polubienia profilu Armia Krajowa. Znajdziecie tam wiele wartościowych wpisów na temat Polskiego Państwa Podziemnego i nie tylko.
HistoryaInteresują Was ciekawostki z różnych epok historycznych. Właśnie takie treści serwuje swoim czytelnikom autor bloga o wszystko mówiącej nazwie Historya.pl. Kliknijcie i sprawdźcie sami.
II wojna jakiej nie znacieJesteście miłośnikami II wojny światowej? Jeżeli tak, to  facebookowy fanpage II wojna światowa jakiej nie znacie oraz powiązana z nią stroną internetowa, to miejsca idealne dla Was.
Muzeum WPTeraz coś dla pasjonatów starej broni. Konkretnie youtube’owy kanał Muzeum Wojska Polskiego i i ich seria Z Arsenału Muzeum Wojska Polskiego. Jeżeli jeszcze nie widzieliście, to gorąco zachęcamy do nadrobienia zaległości.
Histiria jakiej nie znacieHistoria pełna jest epizodów o których nie usłyszycie na lekcjach w szkole. Właśnie im poświęcony jest facebookowy profil Historia jakiej nie znacie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyście ją poznali.
Teraz w kolorzeNa zakończenie nieco nietypowo, a mianowicie strona Teraz w kolorze. Jak piszą jej Autorzy, jest to miejsce w którym zobaczysz świat w barwach w jakich oglądali go nasi pradziadkowie i dziadkowie. Świat którego już nie ma, lecz jego cząstka została zachowana na czarno-białych fotografiach.

 

Komentarze (10)

  • Nasz publicysta | Kamil Janicki Odpowiedz

   Ze względu na plagiatorską przeszłość (kopiowane cudzych tekstów i podpisywanie swoim nazwiskiem po niewielkich zmianach) akurat bloga Pana Biskupa NIE polecamy.

   Jeśli jakaś konkretna rzecz jest dla nas nie do zaakceptowania w dowolnej internetowej twórczości to właśnie plagiaty.

  • Nasz publicysta | Rafał Kuzak Odpowiedz

   Niestety, ale Kamil ma całkowitą racę. O ile Biszop zgrabnie pisze, to jego teksty w znacznej mierze były (bo teraz może coś się zmieniło) plagiatami, za co nawet przepraszał swego czasu.

   • Nasz publicysta | Aleksandra Zaprutko-Janicka Odpowiedz

    kiedy nie byłam świadoma tego, jak powstają wpisy bishopa, chętnie je czytywałam. dopiero później zorientowałam się, że ten bloger bezczelnie zrzyna czyjąś pracę,samemu nie wkładając za wiele wysiłku. takie praktyki są w moim odczuciu absolutnie oburzające i nie wolno promować ludzi, którzy się do nich uciekają.

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.