Ciekawostki Historyczne

Przyznajemy, że nie spodziewaliśmy się, iż "mocno nieaktualne strony" przypadną Wam tak do gustu. Z tym większą przyjemnością zapraszamy zatem na trzecią odsłonę naszego polecankowego cyklu. 

Tym razem zmieniamy jednak nieco formułę. W naszym zestawieniu znalazło się bowiem siedem – oby była to szczęśliwa siódemka  – propozycji, które powinny Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie.

Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

ZHistorii Jeżeli interesują Was ciekawostki związane z historią (często podane w formie obrazkowej) oraz recenzje książek, to zdecydowanie powinniście odwiedzić blog ZHistorii. Znajdziecie tam wszystko czego szukacie.
Armia Krajowa Ten fanpage pojawił się już w naszym pilotażowym zestawieniu, ale zaangażowanie osób, które go tworzą zasługuje na szczególnie docenienie. Szczerze zachęcamy Was do polubienia profilu Armia Krajowa. Znajdziecie tam wiele wartościowych wpisów na temat Polskiego Państwa Podziemnego i nie tylko.
Historya Interesują Was ciekawostki z różnych epok historycznych. Właśnie takie treści serwuje swoim czytelnikom autor bloga o wszystko mówiącej nazwie Historya.pl. Kliknijcie i sprawdźcie sami.
II wojna jakiej nie znacie Jesteście miłośnikami II wojny światowej? Jeżeli tak, to  facebookowy fanpage II wojna światowa jakiej nie znacie oraz powiązana z nią stroną internetowa, to miejsca idealne dla Was.
Muzeum WP Teraz coś dla pasjonatów starej broni. Konkretnie youtube’owy kanał Muzeum Wojska Polskiego i i ich seria Z Arsenału Muzeum Wojska Polskiego. Jeżeli jeszcze nie widzieliście, to gorąco zachęcamy do nadrobienia zaległości.
Histiria jakiej nie znacie Historia pełna jest epizodów o których nie usłyszycie na lekcjach w szkole. Właśnie im poświęcony jest facebookowy profil Historia jakiej nie znacie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyście ją poznali.
Teraz w kolorze Na zakończenie nieco nietypowo, a mianowicie strona Teraz w kolorze. Jak piszą jej Autorzy, jest to miejsce w którym zobaczysz świat w barwach w jakich oglądali go nasi pradziadkowie i dziadkowie. Świat którego już nie ma, lecz jego cząstka została zachowana na czarno-białych fotografiach.

 

KOMENTARZE (10)

Dodaj komentarz

  Nasz publicysta | Kamil Janicki

  Ze względu na plagiatorską przeszłość (kopiowane cudzych tekstów i podpisywanie swoim nazwiskiem po niewielkich zmianach) akurat bloga Pana Biskupa NIE polecamy.

  Jeśli jakaś konkretna rzecz jest dla nas nie do zaakceptowania w dowolnej internetowej twórczości to właśnie plagiaty.

  Nasz publicysta | Rafał Kuzak

  Niestety, ale Kamil ma całkowitą racę. O ile Biszop zgrabnie pisze, to jego teksty w znacznej mierze były (bo teraz może coś się zmieniło) plagiatami, za co nawet przepraszał swego czasu.

   Nasz publicysta | Aleksandra Zaprutko-Janicka

   kiedy nie byłam świadoma tego, jak powstają wpisy bishopa, chętnie je czytywałam. dopiero później zorientowałam się, że ten bloger bezczelnie zrzyna czyjąś pracę,samemu nie wkładając za wiele wysiłku. takie praktyki są w moim odczuciu absolutnie oburzające i nie wolno promować ludzi, którzy się do nich uciekają.

  BISZOP TO OSZUST !!!

Blog Zhistorii naprawdę interesujący

A II wojna światowa w pigułce? Znacznie lepiej prowadzona strona niż II wojna światowa jakiej nie znacie.
https://pl-pl.facebook.com/IiWojnaSwiatowaWPigulce

Najlepiej pokolorowane stare zdjęcia znalazłam tutaj:http://kolorowyswiatnessy.blogspot.com/ . Kobieta potrafi idealnie dobrać kolory do czarno białych zdjęć. Pełny profesjonalizm.

Zobacz również

Pierwszy strajk w historii USA

Zainicjowali go... Polacy

20 października 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Zimna wojna

„Ja mam ich wszystkich w du**e”...

Wprowadzenie latem 1976 roku drastycznych podwyżek cen doprowadziło do fali brutalnie tłumionych protestów. To był początek końca Edwarda Gierka.

20 października 2021 | Autorzy: Piotr Gajdziński

Średniowiecze

Masz dzieci? Nie odpoczniesz. Ta władczyni,...

Żadna inna władczyni z epoki Piastów nie miała tylu dzieci. Anna Przemyślidka była pod tym względem rekordzistką, ale jej rola nie sprowadzała się do rodzenia.

20 października 2021 | Autorzy: Gabriela Bortacka

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.