Ciekawostki Historyczne

Często zwracacie się do nas z prośbą o polecenie Waszych facebookowych fanpage'ów, kanałów YouTube lub stron internetowych. Pomyśleliśmy zatem, że pod koniec każdego miesiąca będziemy wybierać - naszym zdaniem - najciekawsze spośród nich i prezentować je Czytelnikom.

Koniec marca to dobry moment, aby przejść od planów do czynów. Poniżej dziesięć propozycji, które trafiły na naszą pilotażową listę. Mamy nadzieję, że znajdziecie na niej coś dla siebie.

Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

PrzygodowaTV Interesujecie się tajemnicami historycznymi? Skarby, sekretne krypty, tajne przejścia od zawsze pociągały ludzi. Nie inaczej jest w przypadku prowadzącej kanał PrzygodowaTV, która zabiera nas w podróż po Polsce śladami archeologiczno-historycznych zagadek.
Bitwy Świata Jeżeli jesteście miłośnikami historii wojskowości, to koniecznie powinniście zajrzeć na facebookowy fanpage Bitwy Świata. Znajdziecie tam wiele interesujących wpisów dotyczących bitew, dowódców oraz broni używanej na przestrzeni dziejów.
Historia bez cenzury Cenzura to paskudna rzecz. Właśnie z takiego założenia wyszyli twórcy jutubowego kanału Historia bez cenzury. Znajdziecie tam kilkunastominutowe filmy w których prowadzący, bez rzeczonej cenzury, opowiada o życiu królów, książąt i nie tylko. Ostrzegamy, kanał zdecydowanie nie jest przeznaczonych dla dzieci.
Archeologia Wojenna Archeologia to nie tylko prehistoryczne kultury i starożytne cywilizacje. Zajmuje się ona również czasami nam niezbyt odległymi. Można się o tym przekonać zaglądając na facebookowy profil Archeologia Wojenna.
Spekulatorzy Trzeci – i zarazem ostatni – kanał YouTube na naszej liście. Inaczej jednak niż we wcześniejszych przypadkach twórca kanału Spekulatorzy skupia się na XX wieku. Zdecydowanie polecamy miłośnikom historii minionego stulecia.
Historia- daty które nie gryzą Daty, zmora szkolnych lekcji historii. Nie są one jednakże straszne, jeżeli się je serwuje w taki sposób, jak na profilu Historia – daty, które nie gryzą. Codziennie znajdziecie tam nową porcję rocznic, o których warto pamiętać.
Okręty Wojenne, które tworzyły historię Teraz coś  dla miłośników marynistyki. Właśnie z myślą o nich powstał fanpage Okręty Wojenne, które tworzyły historię. Już sama jego nazwa mówi wszystko. Znajdziecie tam zdjęcia oraz wiele informacji na temat jednostek, które zapisały się na kartach historii.
Historiografia Jeżeli chcecie być na bieżąco z najważniejszymi rocznicami, a przy okazji lubicie historyczny humor obrazkowy, to zachęcamy do zajrzenia na profil Historiografia. Znajdziecie tam zarówno jedno jak i drugie.
Armia Krajowa W naszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć fanpage’a Armia Krajowa. Dla osób interesujących się dziejami Polskiego Państwa Podziemnego jest to idealne miejsce, w którym codziennie pojawia się wiele ciekawych zdjęć, artykułów oraz filmów.
Hi Hi Historyczne żarty Na zakończenie jeszcze więcej humoru historycznego, ponieważ śmiech to zdrowie. Co tu dużo pisać po prostu Hi Hi Historyczne żarty. Jeżeli jeszcze nie znacie tego profilu, to czas najwyższy, aby to zmienić
 

KOMENTARZE (4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zwora

O wielu nie słyszałem! Dzięki!

    Nasz publicysta | Rafał Kuzak

    W takim razie cieszymy się, bo cała idea polega na promowaniu wartościowych i mniej znanych stron.

Amadi

Dzięki za to zestawienie! Wiele z nich zasili moją listę ulbuonych stron i kanałów.
Jednak sami wciąż pozostajecie w czołówce :)

    Nasz publicysta | Redakcja

    Dzięki za miłe słowo i polecamy pozostałe „polecankowe” zestawienia (już jutro kolejne).

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.