Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Autor „Plutonu wyrzutków” w Polsce

Wydawnictwo Literackie zaprasza na spotkanie z Seanem Parnellem, autorem książki Pluton wyrzutków, które odbędzie się w dniu premiery książki – 3 października o 18:00 w salonie Empik Junior w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej.

„Pluton wyrzutków” to opowieść z historii zupełnie najnowszej: wspomnienia wojenne dowódcy plutonu „zielonych czaszek”, jednego z najbardziej zasłużonych oddziałów wojny afgańskiej, który w 2006 roku był w sercu wojny z islamskimi rebeliantami przy granicy z Pakistanem.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Cegielski. Wstęp wolny.

Męstwo i przerażenie, okrucieństwo i współczucie, duma i palący wstyd – wojenna codzienność oficera piechoty amerykańskiej. Ta znakomita książka pozwala znaleźć się na chwilę w samym centrum działań wojennych, poczuć przypływ adrenaliny i prawdziwe emocje oraz obserwować, jak tworzą się wyjątkowe więzi łączące towarzyszy broni na zawsze (materiały wydawcy).

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Literackiego.

Komentarze (3)

  1. Filip Odpowiedz

    Przeczytałem. Jestem wstrząśnięty. I nie chodzi o wojnę, bo ta zawsze jest brutalna i pełna ofiar, ale o to, jak swoich żołnierzy traktuje armia USA. Nie mieści mi sie w głowie takie zachowanie lekarza, jak to opisane w Plutonie. Nie pojmuję jak można zatrudniać takich ludzi jak opisana pracownica poczty. A już w ogóle nie jestem w stanie pojąć jak można jeden oddział tak eksploatować a innego nawet nie ruszać. Dobrze, że w końcu ktoś o tym opowiedział.

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.