Ciekawostki Historyczne

Wydawnictwo Literackie zaprasza na spotkanie z Seanem Parnellem, autorem książki Pluton wyrzutków, które odbędzie się w dniu premiery książki - 3 października o 18:00 w salonie Empik Junior w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej.

pluton wyrzutkówWydawnictwo Literackie zaprasza na spotkanie z Seanem Parnellem, autorem książki Pluton wyrzutków, które odbędzie się w dniu premiery książki – 3 października o 18:00 w salonie Empik Junior w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej.

„Pluton wyrzutków” to opowieść z historii zupełnie najnowszej: wspomnienia wojenne dowódcy plutonu „zielonych czaszek”, jednego z najbardziej zasłużonych oddziałów wojny afgańskiej, który w 2006 roku był w sercu wojny z islamskimi rebeliantami przy granicy z Pakistanem.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Cegielski. Wstęp wolny.

Męstwo i przerażenie, okrucieństwo i współczucie, duma i palący wstyd – wojenna codzienność oficera piechoty amerykańskiej. Ta znakomita książka pozwala znaleźć się na chwilę w samym centrum działań wojennych, poczuć przypływ adrenaliny i prawdziwe emocje oraz obserwować, jak tworzą się wyjątkowe więzi łączące towarzyszy broni na zawsze (materiały wydawcy).

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Literackiego.

KOMENTARZE (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Filip

Niestety na spotkaniu nie będę mógł być, ale książkę już kupiłem. Wieczorem zapowiada się uczta.

Filip

Przeczytałem. Jestem wstrząśnięty. I nie chodzi o wojnę, bo ta zawsze jest brutalna i pełna ofiar, ale o to, jak swoich żołnierzy traktuje armia USA. Nie mieści mi sie w głowie takie zachowanie lekarza, jak to opisane w Plutonie. Nie pojmuję jak można zatrudniać takich ludzi jak opisana pracownica poczty. A już w ogóle nie jestem w stanie pojąć jak można jeden oddział tak eksploatować a innego nawet nie ruszać. Dobrze, że w końcu ktoś o tym opowiedział.

basia

Bardzo dobra. Prawdziwa, szczera. Mam wielki szacunek dla Autora.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.