Ciekawostki Historyczne

Już w czwartek rozpoczynają się Targi Książki Historycznej w Krakowie. Pora powiedzieć parę słów o tym, co na targach pokażą wydawcy współpracujący z "Ciekawostkami". A kroi się sporo nowości!

Na stoisko Wydawnictwa Naukowego PWN warto zajrzeć by zobaczyć książkę, która dopiero co zeszła z pras drukarskich: monumentalną i wciągającą „Historię sportu”. Z innych nie sposób zapomnieć o „Dobrych manierach w przedwojennej Polsce”. Bo przecież ogółem o manierach powinno się pamiętać…

Wydawnictwo Znak zaprezentuje szereg nowości historycznych. Na miłośników II wojny światowej czeka poruszająca i kontrowersyjna praca „Kaci Hitlera. Brudny sekret Europy”. Dla osób zainteresowanych drugą połową XX wieku wydawnictwo przygotowało „Europę zimnej wojny”. Na pewno nie zabraknie też największego bestselleru historycznego w 2012 roku: „Kobiet dyktatorów”.

Wydawnictwo Replika, z którym dawniej blisko współpracowaliśmy pokaże dwie nowe pozycje. Mamy przyjemność powiedzieć, że obie powstały z drobnym wsparciem z naszej strony. Przy publikacji “Napoleon przeciwko Rosji 1812. Druga wojna polska” pomogliśmy redakcyjnie, natomiast „Radzieckie kobiety w walce” przetłumaczyliśmy i zredagowaliśmy. Pierwsza publikacja to niezłe czytadło oparte między innymi na nieznanych w Polsce pamiętnikach. Natomiast „Radzieckie kobiety…” to już nieco wyższa szkoła jazdy – książka niewątpliwie wartościowa, ale głównie dla historyków (i historyczek).

Na targach swoją ofertę przedstawi także Instytut Wydawniczy Erica. Nieskromnie polecamy wydaną przez tę oficynę „Pijaną wojnę” autorstwa Kamila Janickiego. Dla fanów piłki nożnej Erica ma natomiast nietypowy bestseller: biografię Włodzimierza Smolarka.

To jeszcze nie wszyscy nasi partnerzy, ale o kolejnych napiszemy jutro. Tymczasem raz jeszcze zapraszamy na Targi! Pamiętajcie – wstęp jest bezpłatny.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.