Ciekawostki Historyczne

Bierzemy wykrywacz, saperkę, dobre nastawienie i mapę. Razem z Adamem Sikorskim wyruszamy na poszukiwanie zagadek i skarbów.

Mamy dla Was książkę Adama Sikorskiego pt. "Mapa tajemnic" (Wydawnictwo Vesper, 2012).

Bierzemy wykrywacz, saperkę, dobre nastawienie i mapę. Razem z Adamem Sikorskim wyruszamy na poszukiwanie zagadek i skarbów.

Aby wygrać jeden ze „skarbów” jakie dla Was mamy wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu:

  1. Jaki „skarb” czechosłowackiej produkcji z okresu drugiej wojny światowej odnaleziono w lasach w okolicy Ludwinowa?
  2. Przez jakie trzy miejscowości transportowali broń lubelscy akowcy w sierpniu 1944 w drodze do sztolni będącej miejscem jej ukrycia?
  3. Gdzie zdaniem Kazimierza Pomagalskiego ukryto 9 września 1939 roku kilkanaście skrzyń dobytku Rydza-Śmigłego?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy w niedzielę 16 września nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl .

 

KOMENTARZE (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

michu

Kiedy rozwiązanie?

Olo

na świętego Dygdy

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.