Ciekawostki Historyczne

Hej Panowie bracia! Puchary trójniaka w dłoń! A ty chłopie nuże, obracaj tego prosiaka nad ogniem. Opowiemy Wam o pewnym wywołańcu, osieracającym dziatki kobiet gnębicielu. A ród jego starożytny Zborowskich nosił imię...

A oto nasza nagroda: książka Jacka Komudy "Zborowski" (Fabryka Słów 2012).

A oto nasza nagroda: książka Jacka Komudy "Zborowski" (Fabryka Słów 2012).

Hej Panowie bracia! Puchary trójniaka w dłoń! A ty chłopie nuże, obracaj tego prosiaka nad ogniem. Opowiemy Wam o pewnym wywołańcu, osieracającym dziatki kobiet gnębicielu. A ród jego starożytny Zborowskich nosił imię…

Rozpowiadali nam na jarmarku w Przemyskim grodzie, że nagrody wygrać można. Łyńskiego roku, jak Zborowski jednemu kniazikowi w loszku gościnę sprawiał, sługa jego uronił z tobołka trzy  libris, w całkiem dobrym stanie. Odpowiadać mi tu co żywo na pytania i kumoszkom wieści przekazywać, bo jak nie to każę semenom kości porachować!

  1. Kapłan jakiego wyznania udzielał czekającemu na egzekucję Zborowskiemu ostatniej posługi?
  2. Który z ostatnich królów Polski sprawował urząd starosty przemyskiego?
  3. Czyja śmierć przyczyniła się bezpośrednio do dekapitacji Samuela Zborowskiego?

Nagrody rozdamy odważnym szczęśliwcom, którzy do niedzielnej sumy dnia  5 augusta roku pańskiego 2012 PCN nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl , lub przez umyślnych posłańców.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.