Kontrowersje, odkrycia, bohaterowie i łajdacy. Fascynujące opowieści na każdy dzień od najpopularniejszego magazynu o historii w Polsce

Konkurs: Nacjonalista postępowy

A oto nasza nagroda: książka Łukasza Adamskiego pt. "Nacjonalista postępowy. Mychajło Hruszewski i jego poglądy na Polskę i Polaków" (PWN 2012).

A oto nasza nagroda: książka Łukasza Adamskiego pt. "Nacjonalista postępowy. Mychajło Hruszewski i jego poglądy na Polskę i Polaków" (PWN 2012).

Pewien ukraiński nacjonalista uważał, że z tą Polską to się wierutnie pomylili. Weźmy za przykład taki Lwów. Przecież to miasto  nie polskie, a pod polską okupacją, przy czym „Polacy od wieków po barbarzyńsku eksploatują Galicję i jej tubylczą ludność„. Chcecie wiedzieć więcej? Zapolujcie na biografię Mychajła Hruszewskiego, którą można u nas wygrać.

Aby ją zdobyć wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy proste pytania

  1. Wyznawcą jakiej teorii spiskowej obejmującej „polskich panów” był Hruszewski?
  2. Co musiałby zrobić Hruszewski by zostać przewodniczącym całej Ogólnoukraińskiej Akademii Nauk?
  3. Gdzie, kiedy i w jakich okolicznościach zmarł Mychajło Hruszewski?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy w niedzielę 22 lipca nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs2@ciekawostkihistoryczne.pl .

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.