Ciekawostki Historyczne

Pewien ukraiński nacjonalista uważał, że z tą Polską to się wierutnie pomylili. Weźmy za przykład taki Lwów. Przecież to miasto nie polskie, a pod polską okupacją, przy czym "Polacy od wieków po barbarzyńsku eksploatują Galicję i jej tubylczą ludność". Chcecie wiedzieć więcej? Zapolujcie na biografię Mychajła Hruszewskiego, którą można u nas wygrać.

A oto nasza nagroda: książka Łukasza Adamskiego pt. "Nacjonalista postępowy. Mychajło Hruszewski i jego poglądy na Polskę i Polaków" (PWN 2012).

A oto nasza nagroda: książka Łukasza Adamskiego pt. "Nacjonalista postępowy. Mychajło Hruszewski i jego poglądy na Polskę i Polaków" (PWN 2012).

Pewien ukraiński nacjonalista uważał, że z tą Polską to się wierutnie pomylili. Weźmy za przykład taki Lwów. Przecież to miasto  nie polskie, a pod polską okupacją, przy czym „Polacy od wieków po barbarzyńsku eksploatują Galicję i jej tubylczą ludność„. Chcecie wiedzieć więcej? Zapolujcie na biografię Mychajła Hruszewskiego, którą można u nas wygrać.

Aby ją zdobyć wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy proste pytania

  1. Wyznawcą jakiej teorii spiskowej obejmującej „polskich panów” był Hruszewski?
  2. Co musiałby zrobić Hruszewski by zostać przewodniczącym całej Ogólnoukraińskiej Akademii Nauk?
  3. Gdzie, kiedy i w jakich okolicznościach zmarł Mychajło Hruszewski?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy w niedzielę 22 lipca nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs2@ciekawostkihistoryczne.pl .

KOMENTARZE (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paweł

kiedy pojawią się wyniki?

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.