Ciekawostki Historyczne

Idziemy za ciosem i zgodnie z obietnicą drugi konkurs również startuje. Jakoś tak się złożyło, że oba kręcą się wokół Niemiec. Jest jedno ale. W tym konkursie nagroda jest inna niż zwykle.

A oto nasza nagroda: książka Wilfireda Rotta pt. "Wyspa. Dzieje Berlina Zachodniego 1948-1990" (PWN 2011).

A oto nasza nagroda: książka Wilfireda Rotta pt. "Wyspa. Dzieje Berlina Zachodniego 1948-1990" (PWN 2011).

Idziemy za ciosem i zgodnie z obietnicą drugi konkurs również startuje. Jakoś tak się złożyło, że oba kręcą się wokół Niemiec. Jest jedno ale. W tym konkursie nagroda jest inna niż zwykle.

Zamiast najpopularniejszego tematu, czyli drugiej wojny światowej, mamy nie mniej interesującą książkę o powojennych losach Berlina Zachodniego. Aby zdobyć jedną z nagród wystarczy przysłać nam prawidłowe odpowiedzi na trzy pytania i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu:

  1. Jak duży odsetek mieszkańców Berlina zachodniego pozostawał pod koniec roku 1949 bez pracy?
  2. Jaki awaryjny środek transportu przewidziano dla zachodnioberlińskich urzędników w razie kłopotów z dostawami paliwa?
  3. Jaki zapas papieru toaletowego zgromadzono w tak zwanej „rezerwie Senatu” w Berlinie Zachodnim?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy w poniedziałek 25 czerwca nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl .

KOMENTARZE (3)

Dodaj komentarz

Czy od razu podaje się dane? czy dopiero po ewentualnej wygranej?

Nasz publicysta | Aleksandra Zaprutko-Janicka

@Kasia: pod rozwiązaniami konkursów publikujemy zawsze krótką formułkę:

„Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres mailowy.”

Natomiast to, czy uczestnik konkursu wyśle swoje dane adresowe razem z odpowiedziami, czy też dopiero po ewentualnej wygranej, zależy od niego :)

Kiedy będą wyniki?

Zobacz również

Zimna wojna

Luksus na kredyt. Jak wyglądały „tłuste”...

Złota dekada Edwarda Gierka jawi się w pamięci wielu jako czas szczególnego dobrobytu, powiewu nowoczesności prosto z osławionego Zachodu czy luzowania pewnych norm społeczno-moralnych. W...

15 października 2021 | Autorzy: Agata Dobosz

Nowożytność

Najbardziej makabryczna kapliczka w Polsce. Zbudowano...

To ewenement na skalę Europy. Niepozorna kapliczka w Czermnej w Kudowie-Zdroju kryje makabryczny sekret. Została zbudowana z tysięcy ludzkich szkieletów.

14 października 2021 | Autorzy: Gabriela Bortacka

Do środka czy na zewnątrz?

Odwieczny problem zawieszania papieru toaletowego rozwiązany...

13 października 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.