Ciekawostki Historyczne

Uszli już na Sicz i przystali do braci zaporoskiej. Po drodze najechali redakcję "Ciekawostek" i porwali ze sobą Natalię Jakowenko. No dobrze, właściwie to nie ją we własnej osobie, a trzy egzemplarze "Historii Ukrainy" jej autorstwa.

Dziś mamy dla was książkę "Historia Ukrainy do 1795 roku" Natalii Jakowenko (Wydawnictwo Naukowe PWN 2011).

Dziś mamy dla was książkę "Historia Ukrainy do 1795 roku" Natalii Jakowenko (Wydawnictwo Naukowe PWN 2011).

Uszli już na Sicz i przystali do braci zaporoskiej. Po drodze najechali redakcję „Ciekawostek” i porwali ze sobą Natalię Jakowenko. No dobrze, właściwie to nie ją we własnej osobie, a trzy egzemplarze „Historii Ukrainy” jej autorstwa.

Zanim jednak zdradzimy nazwiska poszukiwanych, prawidłowe odpowiedzi:

  1. Jaki symboliczny podarunek otrzymali od Słowian Chazarowie gdy zażądali zhołdowania ich ziem? miecz (nie jako daninę, a na znak krnąbrności)
  2. Jak skończył Józefat Kuncewicz? został zabity, a jego ciało wrzucono do rzeki
  3. Jakie imiona nosili dwaj bracia Chorywa?Kij i Szczek

A teraz bajania rodem z gościńca na bok. Czas na listę zwycięzców. Nagrody, czyli trzy egzemplarze książki Natalii Jakowenko „Historia Ukrainy do roku 1795” wędrują do:

  1. Marka Franusa z Niska
  2. Justyny Andrzejewskiej z Poznania
  3. Tomasza Kowalskiego z Gdańska

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres mailowy.

KOMENTARZE (1)

Dodaj komentarz

Książka dzisiaj do mnie dotarła :) Serdecznie dziękuję i pozdrawiam!
Justyna A.

Zobacz również

Średniowiecze

Średniowieczna kuchnia polska, czyli nie tylko...

Suta i dobrze doprawiona? A może zbyt tłusta i przesolona? Jaka była polska kuchnia w średniowieczu? Oto co jadali nasi przodkowie 500 lat temu...

24 października 2021 | Autorzy: Agnieszka Bukowczan-Rzeszut

Historia najnowsza

Szczyt makabry? Robił rzeźby z ludzkich...

W 1977 roku niemiecki lekarz Gunther von Hagens opracował proces nazwany potem plastynacją. Kilkadziesiąt lat później jego „trupy” zagrały w filmie o Bondzie.

23 października 2021 | Autorzy: Joanna Wycisło

Druga wojna światowa

Samolot trafiony, zatopiony? Niekoniecznie! Niektórzy piloci...

Trafienie samolotu nie zawsze wiązało się z jego całkowitym zniszczeniem. Historia zna przypadki, w których uszkodzona maszyna bezpiecznie lądowała. Duża w tym zasługa pilotów.

22 października 2021 | Autorzy: Grzegorz Okoński

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.