Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Konkurs: Oblężone miasto

A oto nagroda: książka "Leningrad. Tragedia oblężonego miasta" Anny Reid, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

A oto nagroda: książka „Leningrad. Tragedia oblężonego miasta” Anny Reid, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Czytam, czytam i nadziwić się nie mogę. Obok umierających na ulicach z głodu leningradczyków rumiane sprzedawczynie z piekarń. Ludzie kupujący sobie pozycję w partii kosztem tysięcy ludzkich istnień i porażająca bezmyślność. A to wszystko w jednej książce.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Literackiego mamy dla Was trzy egzemplarze książki Anny Reid „Leningrad. Tragedia oblężonego miasta„. Aby zdobyć jeden z nich wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu:

  1. Za co rozstrzelana została „ciocia Nastia”?
  2. Z pomocą jakiej przyprawy próbowano zamaskować odór „masy mięsnej” w Leningradzie podczas oblężenia?
  3. Jakie dwa „wynalazki” leningradzkiej Akademii Leśnictwa stosowano jako substytut pełnowartościowych pokarmów podczas oblężenia ?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do 12 maja do północy nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs2@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.