Ciekawostki Historyczne

W ten przepiękny wiosenny dzień aż chce się rozdawać nagrody. Uruchamiamy generator liczb losowych, ustawiamy odpowiednie parametry i... już są! Zwycięzcy wybrani.

Mamy dla Was egzemplarze książki "Cień ojca" Jensa-Jürgena Ventzkiego (PWN 2012).

Mamy dla Was egzemplarze książki "Cień ojca" Jensa-Jürgena Ventzkiego (PWN 2012).

W ten przepiękny wiosenny dzień aż chce się rozdawać nagrody. Uruchamiamy generator liczb losowych, ustawiamy odpowiednie parametry i… już są! Zwycięzcy wybrani.

Zanim jednak dowiecie się, kto znalazł się dziś w gronie szczęśliwców, podajemy prawidłowe odpowiedzi na pytania konkursowe:

  1. Czym był „rozkaz płodności” Himmlera? Był to rozkaz nakładający na członków SS obowiązek posiadania jak najliczniejszego potomstwa, celem zwiększenia podaży  „dobrej krwi”.
  2. Dokąd zdaniem Wernera Ventzkiego wywożono chorych i słabych Żydów z łódzkiego getta? Do sanatorium.
  3. Kto mógł poprowadzić nazistowski „chrzest” niemowlęcia w obrządku wymyślonym przez SS? Oficer tej formacji.

A teraz najprzyjemniejsza część. Nagrody, czyli trzy egzemplarze książki „Cień ojca” ufundowane przez wydawnictwo PWN wędrują do:

  1. Magdaleny Sachajko z Tomaszowa Lubelskiego
  2. Joanny Tenerowicz
  3. Krzysztofa Kowalczyka

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres mailowy.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.