Ciekawostki Historyczne

Zamiast zaglądać do alków dyktatorów i ścigać Saladyna po Ziemi Świętej, zajmiemy się rozliczaniem nazistowskiej przeszłości niemieckich szych. Dzięki uprzejmości Literatury Faktu PWN mamy dla Was opowieść syna hitlerowskiego nadburmistrza Łodzi.

Mamy dla Was egzemplarze książki "Cień ojca" Jensa-Jürgena Ventzkiego

Mamy dla Was egzemplarze książki „Cień ojca” Jensa-Jürgena Ventzkiego

Zamiast zaglądać do alków dyktatorów i ścigać Saladyna po Ziemi Świętej, zajmiemy się rozliczaniem nazistowskiej przeszłości niemieckich szych. Dzięki uprzejmości Literatury Faktu PWN mamy dla Was opowieść syna hitlerowskiego nadburmistrza Łodzi.

Żeby wygrać jeden z trzech egzemplarzy „Cienia ojca” ufundowanych przez PWN wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania i mieć odrobinę szczęścia przy losowaniu:

  1. Czym był „rozkaz płodności” Himmlera?
  2. Dokąd zdaniem Wernera Ventzkiego wywożono chorych i słabych Żydów z łódzkiego getta?
  3. Kto mógł poprowadzić nazistowski „chrzest” niemowlęcia w obrządku wymyślonym przez SS?

Nagrody, czyli trzy egzemplarze książkę Jensa-Jürgena Ventzkiego pt. „Cień ojca” ufundowane przez wydawnictwo Literatura Faktu PWN, zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy w piątek 27 kwietnia nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres: konkurs@ciekawostkihistoryczne.pl .

Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

Historia najnowsza

Szczyt makabry? Robił rzeźby z ludzkich...

W 1977 roku niemiecki lekarz Gunther von Hagens opracował proces nazwany potem plastynacją. Kilkadziesiąt lat później jego „trupy” zagrały w filmie o Bondzie.

23 października 2021 | Autorzy: Joanna Wycisło

Druga wojna światowa

Samolot trafiony, zatopiony? Niekoniecznie! Niektórzy piloci...

Trafienie samolotu nie zawsze wiązało się z jego całkowitym zniszczeniem. Historia zna przypadki, w których uszkodzona maszyna bezpiecznie lądowała. Duża w tym zasługa pilotów.

22 października 2021 | Autorzy: Grzegorz Okoński

Nieznajoma wyłowiona z Sekwany

Wszyscy ją znamy, a niektórzy pewnie całowali...

21 października 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.