Ciekawostki Historyczne

Na łamach "Ciekawostek historycznych" mieliście okazję przeczytać już kilka różnych artykułów opartych na książkach znanego krakowskiego historyka Andrzeja Chwalby. Pisaliśmy o tym, co Krakowianie robili w trakcie powstania warszawskiego, jak wyglądał zamach AK na Hansa Franka i jakich zbrodni naziści dopuszczali się w okupowanym Krakowie. Najnowsza książka profesora to jednak już zupełnie inna historia: dzieje Europy i Świata od 1989 roku.

Właśnie o „Historii powszechnej 1989-2011” będą rozmawiać wybitni historycy na dwóch spotkaniach organizowanych przez Wydawnictwo Naukowe PWN: w Krakowie (26 marca) i w Częstochowie (21 marca). Poniżej zapowiedź krakowskiego spotkania:

krakow chwalbaNa podobnym spotkaniu w Częstochowie – 21 marca o 17:00 w Ośrodku Promocji „Gaude Mater” przy ul. Dąbrowskiego 1 – pojawią się Robert Szwed, Tadeusz Srogosz i Marceli Antoniewicz. Serdecznie zapraszamy!

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

Pierwszy strajk w historii USA

Zainicjowali go... Polacy

20 października 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Zimna wojna

„Ja mam ich wszystkich w du**e”...

Wprowadzenie latem 1976 roku drastycznych podwyżek cen doprowadziło do fali brutalnie tłumionych protestów. To był początek końca Edwarda Gierka.

20 października 2021 | Autorzy: Piotr Gajdziński

Średniowiecze

Masz dzieci? Nie odpoczniesz. Ta władczyni,...

Żadna inna władczyni z epoki Piastów nie miała tylu dzieci. Anna Przemyślidka była pod tym względem rekordzistką, ale jej rola nie sprowadzała się do rodzenia.

20 października 2021 | Autorzy: Gabriela Bortacka

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.