Ciekawostki Historyczne

Kilka tygodni temu przybliżyliśmy Wam losy największej polskiej fortuny XIX wieku - majątku Leopolda Kronenberga. Jeśli temat Was interesował, to warto zajrzeć 21 marca na Krakowskie Przedmieście w Warszawie.

O godzinie 17:30 w środę 21 marca (czyli już pojutrze!) w siedzibie Związku Literatów Polskich odbędzie się debata z udziałem wybitnych historyków i ekonomistów poświęcona właśnie Kronenbergowi i jego biografii. Poniżej ogłoszenie przygotowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN:

kronenberg

Serdecznie zapraszamy!

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

Pierwszy strajk w historii USA

Zainicjowali go... Polacy

20 października 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Zimna wojna

„Ja mam ich wszystkich w du**e”...

Wprowadzenie latem 1976 roku drastycznych podwyżek cen doprowadziło do fali brutalnie tłumionych protestów. To był początek końca Edwarda Gierka.

20 października 2021 | Autorzy: Piotr Gajdziński

Średniowiecze

Masz dzieci? Nie odpoczniesz. Ta władczyni,...

Żadna inna władczyni z epoki Piastów nie miała tylu dzieci. Anna Przemyślidka była pod tym względem rekordzistką, ale jej rola nie sprowadzała się do rodzenia.

20 października 2021 | Autorzy: Gabriela Bortacka

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.