Ciekawostki Historyczne

Z drżącym sercem uruchamiamy generator liczb losowych. Ach ten stres, ta chwila niepewności... Wpisujemy wszystkie zmienne i rozpoczynamy losowanie zwycięzców. I oto są szczęśliwcy!

A oto nagroda: książka Stephena i Thomasa Amidonów pt. "Genialna maszyna. Biografia serca", ufundowana przez Wydawnictwo Znak

A oto nagroda: książka Stephena i Thomasa Amidonów pt. "Genialna maszyna. Biografia serca", ufundowana przez Wydawnictwo Znak

Z drżącym sercem uruchamiamy generator liczb losowych. Ach ten stres, ta chwila niepewności… Wpisujemy wszystkie zmienne i rozpoczynamy losowanie zwycięzców. I oto są szczęśliwcy!

Zanim jednak dowiecie się, do kogo powędrują nagrody, musimy poznać prawidłowe odpowiedzi:

  1. Na czym polega zjawisko galwanizmu? Prąd podłączony do martwego ciała może stymulować pracę jego mięśni nawet do dwóch godzin od momentu zgonu.
  2. Jak nazywał się kardiochirurg z Kalifornii, który w wypowiedzi dla „Time’a” nazwał transplantację zwierzęcego serca niemowlęciu pozbawioną odpowiedzialności brawurą? Moneim Fadali
  3. Jaką ciężką wadę wrodzoną miała „Baby Fae”? Dziewczynka urodziła się z zespołem hipoplazji lewego serca, czyli wrodzonym niedorozwojem serca.

Pozostało nam tylko przedstawić wam zwycięzców, którymi są:

  1.  Jerzy Wawrzynowicz z Grójca Wielkiego
  2. Krystyna Szych z Knurowa
  3. Michał Grabowski z Jawidza

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres mailowy.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.