Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Rozwiązanie konkursu: Cudowna maszyna?

A oto nagroda: książka Stephena i Thomasa Amidonów pt. "Genialna maszyna. Biografia serca", ufundowana przez Wydawnictwo Znak

A oto nagroda: książka Stephena i Thomasa Amidonów pt. "Genialna maszyna. Biografia serca", ufundowana przez Wydawnictwo Znak

Z drżącym sercem uruchamiamy generator liczb losowych. Ach ten stres, ta chwila niepewności… Wpisujemy wszystkie zmienne i rozpoczynamy losowanie zwycięzców. I oto są szczęśliwcy!

Zanim jednak dowiecie się, do kogo powędrują nagrody, musimy poznać prawidłowe odpowiedzi:

  1. Na czym polega zjawisko galwanizmu? Prąd podłączony do martwego ciała może stymulować pracę jego mięśni nawet do dwóch godzin od momentu zgonu.
  2. Jak nazywał się kardiochirurg z Kalifornii, który w wypowiedzi dla „Time’a” nazwał transplantację zwierzęcego serca niemowlęciu pozbawioną odpowiedzialności brawurą? Moneim Fadali
  3. Jaką ciężką wadę wrodzoną miała „Baby Fae”? Dziewczynka urodziła się z zespołem hipoplazji lewego serca, czyli wrodzonym niedorozwojem serca.

Pozostało nam tylko przedstawić wam zwycięzców, którymi są:

  1.  Jerzy Wawrzynowicz z Grójca Wielkiego
  2. Krystyna Szych z Knurowa
  3. Michał Grabowski z Jawidza

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres mailowy.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.