Ciekawostki Historyczne

Za oknem zamiast śniegu plucha i tylko od czasu do czasu jakiś przymrozek chwyci. Zarazki mają się zatem wspaniale i szaleją na całego. Jeden z nich rozłożył dwie trzecie redakcji. Ba! Nawet redakcyjny królik kicha i coś niewyraźnie dziś wygląda. Na husteczkowo-kichającym froncie grypowym walczymy jednak dzielnie. Pomiędzy kolejnymi atakami kaszlu przygotowaliśmy rozwiązanie ostatniego konkursu.

Na początek tradycyjnie prawidłowe odpowiedzi:

  1. Jakie było zdanie Konstantina Czernienki na temat stopnia rozwoju socjalizmu w Związku Radzieckim w latach 80.? Czernienko uważał, że zaczął się okres wytężonej pracy zmierzającej ku „nadaniu potężnego przyspieszenia rozwojowi gospodarki narodowej”
  2. Do jakiego kraju Breżniew postanowił wysłać dodatkowe 30 tysięcy ton mięsa w 1981 roku? Do Polski.
  3. Jak miał na nazwisko wysoki funkcjonariusz radzieckiej nomenklatury, któremu zaraz po śmierci Stalina towarzysze zaczęli wypominać, że chce „skazać na zapomnienie” jego imię? Ławrientij Beria

Drodzy zniecierpliwieni czytelnicy czas na listę zwycięzców:

  1. Konrad Dimitrow
  2. Ela Smyk
  3. Małgorzata Chruściel

Gratulujemy zwyciężczyniom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres mailowy. Trzy egzemplarze Historii władzy w Związku Radzieckim. 1945-1991 stoją na półce i już się niecierpliwią.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

Druga wojna światowa

Bomby atomowe zmusiły Japończyków do kapitulacji....

W sierpniu 1945 roku na Hiroszimę i Nagasaki spadły bomby atomowe i zmusiły Japończyków do kapitulacji. Prawda czy mit? Co zakończyło wojnę na Pacyfiku?

8 grudnia 2021 | Autorzy: Paweł Filipiak

Wielka ucieczka zwierząt z zoo w...

9 listopada 1874 roku Nowy Jork sparaliżował artykuł z „New York Herald”. Nagłówek na pierwszej stronie krzyczał: „Dzikie zwierzęta uciekły z Central Parku!”.

7 grudnia 2021 | Autorzy: Anna Baron-Jaworska

XIX wiek

Zakazana antykoncepcja, syfilis, małżeństwa kawalerów i...

Wszechobecna przemoc, broń palna i... bujne życie erotyczne, o którym rzadko wspominają historycy. Jak wyglądał seks na Dzikim Zachodzie?

6 grudnia 2021 | Autorzy: Patryk Chodyniecki

Czym był wielki smog londyński?

5 grudnia 1952 roku nad ranem w Londynie utworzył się wielki smog, który utrzymywał się do 9 grudnia.

5 grudnia 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Starożytność

Circus Maximus. Największa arena rozrywki w...

W Rzymie, pomiędzy wzgórzami Palatynu i Awentynu, możemy zobaczyć pozostałość jednej z większych atrakcji starożytnego imperium  – Circus Maximus.

5 grudnia 2021 | Autorzy: Tomek Sowa

Zimna wojna

Morderca królowych piękności

Jego „portfolio” wypełniają zdjęcia młodych, atrakcyjnych kobiet. Uczestniczek konkursów piękności i modelek. Obiecywał im karierę, po czym brutalnie mordował.

4 grudnia 2021 | Autorzy: Anna Baron-Jaworska

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.