Ciekawostki Historyczne

Za oknem zamiast śniegu plucha i tylko od czasu do czasu jakiś przymrozek chwyci. Zarazki mają się zatem wspaniale i szaleją na całego. Jeden z nich rozłożył dwie trzecie redakcji. Ba! Nawet redakcyjny królik kicha i coś niewyraźnie dziś wygląda. Na husteczkowo-kichającym froncie grypowym walczymy jednak dzielnie. Pomiędzy kolejnymi atakami kaszlu przygotowaliśmy rozwiązanie ostatniego konkursu.

Na początek tradycyjnie prawidłowe odpowiedzi:

  1. Jakie było zdanie Konstantina Czernienki na temat stopnia rozwoju socjalizmu w Związku Radzieckim w latach 80.? Czernienko uważał, że zaczął się okres wytężonej pracy zmierzającej ku „nadaniu potężnego przyspieszenia rozwojowi gospodarki narodowej”
  2. Do jakiego kraju Breżniew postanowił wysłać dodatkowe 30 tysięcy ton mięsa w 1981 roku? Do Polski.
  3. Jak miał na nazwisko wysoki funkcjonariusz radzieckiej nomenklatury, któremu zaraz po śmierci Stalina towarzysze zaczęli wypominać, że chce „skazać na zapomnienie” jego imię? Ławrientij Beria

Drodzy zniecierpliwieni czytelnicy czas na listę zwycięzców:

  1. Konrad Dimitrow
  2. Ela Smyk
  3. Małgorzata Chruściel

Gratulujemy zwyciężczyniom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres mailowy. Trzy egzemplarze Historii władzy w Związku Radzieckim. 1945-1991 stoją na półce i już się niecierpliwią.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.