Ciekawostki Historyczne

Wszystko, co zawsze chcieliście wiedzieć o PRL-u w jednej książce. Tym razem do wygrania "Historia polityczna Polski 1944-1991" Andrzeja Leona Sowy.

Jeśli chcecie otrzymać jeden z trzech egzemplarzy tej książki, prawidłowo odpowiedzcie na trzy pytania zamieszczone poniżej. Jak zawsze rozwiązania znajdziecie w opublikowanych przez nas artykułach:

  1. Jaki miał być według oficjalnych deklaracji z 1944 roku los przejętej przez władze „Polski Lubelskiej” własności (np. przedsiębiorstw) zagrabionej wcześniej przez Niemców?
  2. Terytorium pomiędzy jakimi rzekami miała zostać pozbawiona Polska według tajnego brytyjskiego projektu z 1953 roku?
  3. Jak określaną rewolucję – według propagandy PPR-u z lat 1944-1948 – zamierzały zorganizować powojenne władze Polski?

Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób, które do północy w piątek 28 października nadeślą prawidłowe rozwiązania na adres ciekawostki@ciekawostkihistoryczne.pl. Pamiętajcie, by podpisać zgłoszenia imieniem i nazwiskiem. Życzymy powodzenia!

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.